17 черв. 2024 13:52
1357
Подорожувати світом, не відвідавши всі красиві місця України, як мінімум — нелогічно. Тому пропонуємо тимчасово заховати закордонний паспорт та вирушити у подорож незвичайними місцями в Україні, разом з Україна.info.
Повномасштабна війна суттєво зменшила перелік варіантів для подорожей, втім завдяки невтомній боротьбі українського війська, українці та туристи з інших країн, продовжують мати можливість відвідувати чимало гарних місць в Україні для релаксу та естетичного задоволення.
Неймовірні краєвиди України можна побачити на заході держави. Тут є, де погуляти і є, що цікавого побачити. Справжні мальовничі куточки України, незаймана природа, гори та водоспади допоможуть відчути велич української землі.
Водоспад Шипіт — одне з чудес України. Найближче селище до нього – Пилипець. Унікальна гідрологічна пам’ятка природи знаходиться у межах Міжгірського району Закарпатської області. Він оточений крутими скелями та густим лісом і це точно те місце, що подивитись в Україні однозначно варто.
Неймовірно гарні краєвиди України можна роздивлятися з гори (скелі) Шпиці. Перлина українських Карпат знаходиться у Верховинському районі Івано-Франківської області. Висота гори — 1863 м.
Пам'ятка історії та природи – Скелі Довбуша. Комплекс розташований в урочищі Бубнище на Івано-Франківщині. Казкові краєвиди України, кам’яні лабіринти серед буково-смерекового лісу точно не залишать вас байдужими.
Україна славиться своїми лікувальними озерами. Одне з низ – озеро Кунігунда на Закарпатті. Це озеро незвичне тим, що містить досить великий рівень солі та є одним з найбільших солених озер у цих краях. Площа поверхні озера 800 метрів, а глибина – до 8 метрів. Відвідавши Солотвино, неподалік україно-румунського кордону, обов’язково зазирніть у цей мальовничий куточок. Там можна не тільки оздоровитися, а й помилуватися красивими пейзажами України.
Любителям нестандартних мандрівок точно сподобається Грот Прийма. Він знаходиться біля села Прийма Миколаївського району Львівської області. Знайти його самостійно досить складно. Від людського ока його приховує густий ліс, а сам він розташований у пагорбі. Втім, туристи вже встигли оприлюднити координати та викласти карту маршруту до нього в мережі. Грот Прийма, якому близько 45 тисяч років, один з найцікавіших куточків України. Свого часу саме тут знайшли залишки поселення неандертальців. Грот складається з трьох рівнів, тому обов’язково беріть з собою компанію, щоб дослідити це унікальне місце.
Подорожуючи Черкащиною варто відвідати Буцький каньйон. За красою його порівнюють з норвезькими фіордами. Він розташований на річці Гірський Тікич у селі Буки. Каньйон являє собою скелястий берег з виступами сірого граніту, заввишки близько 30 метрів. Довжина каньйону близько 2,5 км, ширина — 80 м.
Одне з найкрасивіших місць України – будиночок рибалки на Острові Кохання. Таємниче місце знаходиться на Житомирщині, у селі Старий Солотвин Бердичівського району. Що тут цікавого? Посеред річки Колодянка є дерев’яний міст, що веде до дерев’яної хатинки. Ця локація – атмосферне місце для весільних та тематичних фотосесій.
До місць в Україні, які варто відвідати, належить колишня резиденція та мисливський будинок графів Шенборнів. Замок розташований в урочищі Берегвар Закарпатської області та відомий також, як санаторій «Карпати».
Одне з дивовижних місць України – печера Оптимістична на Тернопільщині. Ця печера вважається найдовшою гіпсовою печерою у всьому світі. Вона занесена до Книги рекордів Гіннеса. Довжина ходів – понад 200 км.
Один з найбільших каньйонів Європи розташовано в Україні. Дністровський каньйон знаходиться на межі 4 областей України: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. Відповідно до назви він утворений річкою Дністер.
Загальна довжина каньйону становить 250 км. На його території знаходяться такі відомі об’єкти природно-заповідного фонду нашої держави:
Аккерманська або Білгород-Дністровська фортеця. Знаходиться на Одещині. Її почали будувати ще у 14 столітті. Будівництво тривало близько 200 років. За історію свого існування фортеця неодноразово захищала місто від нападів татарських, турецьких, козацьких та російських військ.
Свірзький замок на Львівщині. Ця старовинна локація захоплює своєю красою та неодноразово слугувала майданчиком для створення історичних та пригодницьких кінострічок.
Палац графа Шувалова у Черкаській області. Романтичне місце на околиці Тального, вражає незвичайною красою архітектури, унікальним парком та неймовірними пейзажами, що утворилися біля притоків Тальянки.
Шукаєте, що ще відвідати в Україні? Наскельна фортеця Тустань, що розміщена недалеко від села Урич на Львівщині. Фортифікаційний комплекс зведений в IX столітті слов'янським племенем білих хорватів щорічно приймає сотні туристів та учасників однойменного фестивалю.
Гарні місця України можна знайти у місті Олександрія Кіровоградської області. Купецькі особняки, пожежна каланча, синагога — тут зосереджено понад сотню пам’яток архітектури, які вразять як початківців, так і мандрівників з досвідом.
Охочим відвідати незвичайні туристичні місця в Україні, варто придивитися до острова Хортиця у Запорізький області. Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ», що розташований на острові, став єдиним збірним образом всіх Січей, що існували за часів козацтва в Україні.