Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
чт, 31 жовтня
+11
$   41.28
  44.64

Чернівецький університет – шедевр архітектури, який називають «українським Хогвартсом»

11 берез. 2024 15:48

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Суспільство
0

638

0
Чернівецький університет – шедевр архітектури, який називають «українським Хогвартсом»

Навчальний заклад - з унікальною архітектурою. 


Чернівецький університет – шедевр архітектури, який називають «українським Хогвартсом»

Чернівецький національний університет, мабуть, один із найбільш впізнаваних навчальних закладів України. Він має багату історію і належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Виш функціонує у приміщенні, де колись працювала резиденція митрополитів Буковини і Далмації.

На створення резиденції пішло 18 років. Її витонченим формам та архітектурним особливостям слід завдячувати найкращим майстрам Австро-Угорщини. Аби спорудити будівлю, в місті відкрили нові заводи з виготовлення цегли і черепиці.

Головна історична пам’ятка Чернівців – Університет імені Федьковича нагадує Хогвартс – школу чарівників з відомого циклу книг про Гаррі Поттера. Закрита територія і вхід з величезними воротами.

Чернівецький університет: історія

Проєктувальником палацу для митрополита став відомий архітектор з Чехії Йозеф Главка, його авторству також належить Віденська опера. Стіни споруди отримали оздоблення орнаментами із теракоти, вікна – обрамлення із білокам’яних блоків пісковику. Всі корпуси мали покрівлю із кольорової поливаної черепиці, яка передавала візерунок народних килимів Буковини.

Зa мaсштaбaми будівництво резиденції не мaло aнaлогів нa Буковині й коштувaло фaнтaстичну суму — 1 мільйон 750 тисяч гульденів. У той чaс нa ці гроші можнa було придбaти приблизно 260 тисяч коней. Здебільшого фінaнсувaв будівництво Буковинський прaвослaвний релігійний фонд.

Чернівецький університет – шедевр архітектури, який називають «українським Хогвартсом»

У якому році відкрито Чернівецький університет?

У листопаді 1872 року доктор права Костянтин Томащук, що був депутатом Буковинського сейму, запропонував створити університет у столиці герцогства. Серед кандидатів на відкриття такого вишу були такі міста Австо-Угорщини: Брно, Любляна, Зальцбург, Трієст. Проте Франц Йосиф зупинив вибір саме на Чернівцях – задля збільшення авторитету центральної влади.

4 жовтня 1875 року відбулося урочисте відкриття університету, який отримав назву Чернівецький університет імені Франца-Йосифа.

Костянтин Томащук був першим ректором. У  вищому навчальному закладі викладали науковці з Німеччини, Відня, Праги, Швейцарії.

Навчання тривало чотири роки і велося німецькою мовою. За здобуття освіти потрібно було платити немалі гроші (до речі, окремо за складання іспитів чи дипломну роботу або відвідування певних семінарів).

У різні періоди часу в Чернівцях навчалися: Іван Франко, Олександр Колесса, Денис Лукіянович, Юліан Кобилянський. Відомо, що до вишу приїздили Леся Українка, Володимир Винниченко, Михайло Драгоманов.

У 1989 році університет в Чернівцях отримав ім’я Юрія Федьковича. Сьогодні будівлі ВНЗ – не просто освітній простір, але й справжня мекка для туристів і фотографів.

Чернівецький університет – шедевр архітектури, який називають «українським Хогвартсом» - фото 2

«Сьогодні в Університеті функціонує 2 Нaвчaльно-нaукові інститути: біології, хімії тa біоресурсів тa фізико-технічних і комп’ютерних нaук, 10 фaкультетів: геогрaфічний; економічний; іноземних мов; історії, політології тa міжнaродних відносин; aрхітектури, будівництвa тa декорaтивно-приклaдного мистецтвa; педaгогіки, психології тa соціaльної роботи; мaтемaтики тa інформaтики; філологічний; фaкультет фізичної культури тa здоров'я людини, юридичний; коледж. Усього в зaклaді нaлічується 73 кaфедри, 55 з яких очолюють доктори нaук (75%)», - розповідають на офіційному сайті вишу.

Чернівецький університет: цікаві факти

  • У центральному корпусі університету (колишньому палаці митрополитів) знаходяться розкішні зали: Синодальна (або Мармурова від колишнього розкішного оздоблення мармуром різних відтінків), Червона, в якій червоний китайський шовк стін гармонійно поєднується з витонченою різьбою стелі та коштовним паркетом, Блакитна (колишня бібліотека митрополита), Зелена (сьогодні кабінет ректора університету).
  • Чернівецький університет по-праву можна назвати шедевром архітектури епохи Габсбургів.
  • До сьогодні там функціонує Церква Трьох Святителів, яку розписав відомий австрійський митець Керстін Йобст.
  • Для оздоблення будівлі використовувався кораловий камінь, його вважають природним буковинським дивом. Деякі його фрагменти збереглися у Синодальній залі, більшість була знищена під час масштабної пожежі 1944 року.
  • Центральну частину парадної брами прикрашають герби Чернівців та регіону.
  • На території вишу знаходиться один із найдревніших ботанічних садів України з екзотичними рослинами.

Чернівецький університет – шедевр архітектури, який називають «українським Хогвартсом» - фото 3Чернівецький університет – шедевр архітектури, який називають «українським Хогвартсом» - фото 4Чернівецький університет – шедевр архітектури, який називають «українським Хогвартсом» - фото 5Чернівецький університет – шедевр архітектури, який називають «українським Хогвартсом» - фото 6Чернівецький університет – шедевр архітектури, який називають «українським Хогвартсом» - фото 7Чернівецький університет – шедевр архітектури, який називають «українським Хогвартсом» - фото 8Чернівецький університет – шедевр архітектури, який називають «українським Хогвартсом» - фото 9Чернівецький університет – шедевр архітектури, який називають «українським Хогвартсом» - фото 10Чернівецький університет – шедевр архітектури, який називають «українським Хогвартсом» - фото 11Чернівецький університет – шедевр архітектури, який називають «українським Хогвартсом» - фото 12

Читайте також:

Будинок химер у Києві. Історія та легенди містичного маєтку Городецького

Палац Потоцьких у Тульчині. Історія про пишні бали, небачену красу та невірних дружин

Таємниці Мукачівського замку – угода з дияволом, «кривава леді» та скандальний угорський орел