29 трав. 2024 17:05
414
Які озера є в Україні.
Скільки озер на території України? Відкриті джерела зазначають, що їх близько 20 тисяч – вражаюча цифра, чи не так? Ялпуг і Світязь, мабуть, найвідоміші озера в Україні: перше називають найбільшим за площею, друге – найглибшим.
На фото озеро Синевир
Синє та Безодня – так називаються карстрові озера у Тернопільській області. Водойми мають карстрове походження. Багато років тому на їх місці хвилювалося Сарматське море. Вони ніколи не покриваються кригою і вміють змінювати колір під впливом сонячних променів та водоростей.
Колись територія нараховували десятки таких озер, однак радянська влада провела невдалу меліорацію території, що призвела до їх зникнення.
Вода у Синьому та Безодні має сталу температуру – 12 градусів тепла.
Водойми з’єднані між собою підземними джерелами.
Озеро Ялпуг знаходить в Одеській області, у заплаві річки Дунай. Його площа становить майже 150 квадратних кілометрів, що дозволяє називатися «рекордсменом». Водойма протясгається на 5 кілометрів у ширину і на 39 кілометрів у довжину.
У Соледарі на Донеччині знаходиться незвичайне озеро, яке має власну систему «підігріву». Як правило, із глибиною температура води поступово знижується, однак у Соледарському озері – навпаки – підіймається. Дослідити аномалію намагалися аквалангісти, однак не змогли дістатися самого дна – щільність води просто виштовхувала їх на поверхню.
Озеро Світязь знаходиться на Волині. Належить до групи Шацьких озер і є найглибшим в Україні. Фахівці зазначають, що середня глибина водойми трохи більша семи метрів, однак найглибша точка сягає понад 58 метрів.
Лікувальні озера України представлені не тільки цілющими грязями. Біле озеро у Рівненській області, вірять, допомагає омолодитися. У воді фіксують високий вміст гліцерину, що робить її «м’якою» на дотик.
На Півдні можна побачити гарні озера України, які дійсно вражають своїм незвичним виглядом. Вода у них рожева. А вміст солі величезний, через що водойми порівнюють із Мертвим морем. Станом на травень 2024 року деякі з них знаходяться в тимчасовій російській окупації.
Найбільша кількість озер в Україні знаходиться на Поліссі, у заплавах річок.