Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 05 лютого
--2
$   41.76
  43.12

Українські вчені показали відео з дрона, як тюлень сховався від зграї косаток

29 груд. 2024 13:00

Технології та наука
0

785

0
Українські вчені показали відео з дрона, як тюлень сховався від зграї косаток

Науковці станції «Академік Вернадський» кажуть, що тюленю вдалося врятуватися.


Українські вчені показали відео з дрона, як тюлень сховався від зграї косаток

Національний антарктичний науковий центр показав відео, на якому тюлень сховався від косаток. Під час роботи в океані українські полярники стали свідками неймовірної історії. Зграя косаток полювала на тюленя-крилеїда, а той заховався від них у тріщині айсберга.

«Ми саме були неподалік континенту, коли побачили великий прямий спинний плавець. Під'їхали човном ближче й почули звук спілкування косаток. Їхня зграя активно плавала навколо айсберга. Спершу ми не зрозуміли чому, а потім підняли дрон й побачили, що всередині льодовика лежить тюлень», — розказав драйвер човна, сисадмін 29-ї УАЕ Олександр Мацібура.

Загалом косаток було п'ять: троє дорослих і двоє малих. Полярники зрозуміли, що вони хочуть вполювати тюленя, але не можуть його дістати.

Кілька разів косатки робили цікавий маневр: відпливали від айсберга та чаїлися. Але щойно крилеїд виповзав з тріщини, то швидко з'являлися знову. А тюлень повертався до схованки.

Так тривало близько години. Зрештою, косатки залишили спроби дістати здобич та поплили геть.

У НАНЦ зазначають, що українські науковці в Антарктиці вже кілька років комплексно вивчають китоподібних, зокрема косаток.

Торік біологам вдалося вперше в межах українських антарктичних досліджень відібрати зразки шкіри та жиру від трьох різних особин. Лабораторний аналіз цих та інших проб дозволить більше дізнатися про структуру популяцій та демографію антарктичних косаток.



Також вчені виконують акустичні дослідження косаток в різних районах Антарктичного півострова. Загалом в районі «Вернадського» трапляються три з п'яти екотипів косаток, що мешкають у Південному океані:

  • типу A, що зазвичай живляться іншими китоподібними – насамперед антарктичними смугачами;
  • типу B1, що харчуються переважно ластоногими;
  • типу B2, що надають перевагу живленню пінгвінами.

Вчені кажуть, що кожна родина косаток має тісні соціальні зв'язки, а також «власні мисливські традиції, які передаються з покоління в покоління».

Нагадаємо, порахували морських котиків біля «Вернадського» і розповіли, чи їдять вони пінгвінів.

Нещодавно криголам «Ноосфера» розпочав найбільший «міжнародний» антарктичний сезон.