Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 22 червня
+27
$   40.45
  43.23

28 квіт. 2024 13:56

Останнє оновлення  
28 квіт. 2024 13:56
Технології та наука
0

1586

0

Українські полярники показали китів, які виринають з води та крутяться над океаном. Відео

Українські полярники показали китів, які виринають з води та крутяться над океаном. Відео

Побачити це дійство людині видається не так часто.


Науковці з української станції «Академік Вернадський» показали відео, як кити в Антарктиці виринають з води та крутяться над океаном.  

Відео опублікував Національний антарктичний науковий центр.

На відео видно, як з води виринає представник горбанів – саме цей вид вважається найбільш стрибучим серед свого підряду вусатих китів.

«Стрибок є одним з типів поведінки горбанів на поверхні води, яких загалом виділяють майже два десятки. Англійською це називається breaching whale – тобто кит, що виривається з води. Він може вистрибнути повністю (коли над поверхнею води з'являється більше половини тіла тварини) або частково», – розповіли науковці.

Науковці додали, що під час стрибків бувають різні типи обертів – за годинниковою стрілкою, проти неї або взагалі без повороту, коли кит падає на спину чи бік.Також науковці мають декілька припущень, чому вони так роблять:

  • можливо, саме так кити намагаються позбутися паразитів, які масово живуть на їхній шкірі, зменшити подразнення від них й "почухатися" об воду;
  • інший варіант – так вони комунікують між собою. Звук стрибка чутно досить далеко, тож його можуть використовувати як сигнал.

«Але це лише гіпотези, тому що ми й досі дуже мало знаємо про цих найбільших тварин планети, сильно винищених людиною під час китобійного промислу. Водночас нині українські вчені активно долучаються до вивчення китоподібних в Антарктиці. 2018 року на нашій станції «Академік Вернадський» була започаткована комплексна програма їхнього дослідження. Вона, зокрема, включає фотоідентифікацію, відбір біопсій та запис звуків китів», – зазначили науковці.

Раніше ми писали, що українським вченим вдалося зустріти рідкісних китів та записати їхні звуки. Йдеться про південних плавунів – це один з найменш досліджених видів китів у світі.