Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 03 жовтня
+8
$   36.57
  38.52

14 лип. 2022 13:40

Останнє оновлення  
1 берез. 2023 12:23
СуспільствоТоп новини
0

31

0

Жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою – Генштаб

Жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою – Генштаб


З 1 жовтня 2022 року жінки, які мають спеціальності та/або професії, споріднені з відповідними військово-обліковими спеціальностями, братимуться на військовий облік. В державі на сьогодні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Про це повідомляє Генштаб.

«Водночас, проведення загальної мобілізації під час війни з російською федерацією засвідчило, що на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань призвані близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих.

Більшість жінок призначено на посади медичного персоналу, підрозділів зв’язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів та кухарів. На даний час у Збройних Силах залишається потреба у жінках-фахівцях з медицини, радіотехніки та харчових технологій.

Таким чином, досвід розгортання військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу доводить, що в державі на сьогодні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Зважаючи на це, Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних Сил України опрацьовано пропозиції щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних лише за їхньою згодою. Також пропонується розпочати проведення заходів із включення жінок до військового обліку не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі», - йдеться у заяві Генштабу.