Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 03 грудня
+1
$   36.46
  39.66

20 листоп. 2023 11:22

Останнє оновлення  
20 листоп. 2023 11:22
Технології та наука
0

98

0

Веселка навколо сонця – українські полярники показали дивовижне явище

Веселка навколо сонця – українські полярники показали дивовижне явище

Гало буває не тільки в Антарктиці чи Арктиці: його можна зустріти в різних куточках планети, зокрема й в Україні.Українські полярники, що перебувають в експедиції на станції «Академік Вернадський» поділилися чарівним відео. На ньому видно веселку навколо сонця. Таке явище науковці спостерігають часто.

«У районі нашої станції його можна побачити нерідко, адже мороз та підвищена вологість – ідеальні умови для виникнення цього явища. До того ж, іноді гало може “висіти” кілька годин поспіль, змінюючи колір та насиченість», - пояснили полярники.

Чому з'являється ця веселка навколо сонця?

Коли в атмосфері накопичується велика кількість крижаних кристалів, то світло, проходячи через них, заломлюється та відбивається. Так утворюється та саме вторинне світіння. Часто причиною гало є перисто-шаруваті хмари: вони складаються з крижаних кристалів і майже прозорі, тож через них видно джерело світла.

Здебільшого гало має форму кола й спостерігається навкруги сонця. Але це явище також можна побачити навколо місяця чи інших потужних джерел світла, наприклад, вуличних ліхтарів. Щодо форми, то це можуть різні дуги, плями, стовпи світла тощо. Так само може різнитися і забарвлення: від насиченого до блідого, від різнокольорового до білого. Зокрема, один з різновидів гало – паргелій. Він виглядає як світла пляма на рівні сонця, тому його нерідко сприймають як “два сонця”.

Гало буває не тільки в Антарктиці чи Арктиці: його можна зустріти в різних куточках планети, зокрема й в Україні.20 листоп. 2023 11:04

Останнє оновлення  
20 листоп. 2023 11:08
Суспільство
0

182

0
Яка тварина стане символом 2024 року та що від неї очікувати?

Зелений Дерев'яний Дракон вступить в силу 10 лютого 2024 року.


До Нового року залишилося зовсім мало часу. Мине трохи більше місяця – і 2023 втратить свою силу. 2024 рік традиційно розпочнеться у ніч на 1 січня. Рік буде високосним, а, отже, триватиме 366 днів.

2024 – рік якої тварини

Покровителем 2024 року стане Дерев’яний Дракон. Щасливим кольором буде зелений.

За Східним календарем, рік Дерев’яного Дракона стартує 10 лютого 2024-го та закінчиться 28 січня 2025 року.

Зелений Дерев’яний Дракон – який він?

Дракон має дуже важливу роль у Китаї. Він символізує імператорську владу. Саме тому виникають сподівання, що прийдешній рік принесе благополуччя. Особливість Дракона у тому, що він живе як у небі, так і на землі. Це дарує йому рівновагу та виваженість. Разом з тим – ця істота славиться своєю цілеспрямованістю.

Оскільки Дракон Дерев’яний, то ще одним важливим символом 2024-го стане дерево.

Дракон, що стане покровителем року, подарує свою прихильність лише тим, хто поважає його, працює над собою та йде до мети. Всім іншим Дракон може показати свої зуби – не потрібно забувати, що ця тварина досить небезпечна, тому не варто її злити.Кольори 2024 року

Вже із назви самого покровителя стає зрозуміло, що основним кольором стане зелений та всі його відтінки. Оскільки Дракон також мешкає на землі, то ще одним кольором стане жовтий, який символізує процвітання.

Не сподобаються Дракону – чорний та сірий кольори.

Кому принесе щастя рік Дракона?

Як ми раніше писали, Дерев’яний Дракон буде прихильним до тих, хто сам прагне успіху. Якщо ви не лінуєтеся, прагнете розвиватися та робите для цього реальні кроки, то можете розраховувати на підтримку символу 2024-го. Також Дракон стане прихильним до тих, хто допомагає іншим.