Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 15 квітня
+13
$   39.4
  41.97

2 трав. 2023 16:28

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Політика
0

91

0

Верховна Рада офіційно визнала політичний режим в Росії як рашизм

Верховна Рада офіційно визнала політичний режим в Росії як рашизм

Рашизм - це сучасний "російський фашизм".rada

2 травня Верховна Рада ухвалила постанову "Про використання політичним режимом Російської Федерації ідеології рашизму, засудження засад і практик рашизму як тоталітарних і людиноненависницьких".

Депутати зібрали в офіційному документі визначення та характеристики нинішньої російської влади.

Рашизм - це сучасний "російський фашизм".

Постанова Верховної Ради України покликана засудити рашизм як ідеологію і практики, що лежать в основі державної політики російської федерації та містить заклик до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, урядів та парламентів іноземних держав із закликом підтримати засудження ідеології, політики та практики рашизму.

"Даною Заявою, Верховна Рада України засуджує рашистський режим президента російської федерації В. Путіна як злочинний, звертається до міжнародного співтовариства із закликом застосувати реальні заходи для притягнення до відповідальності військовополітичного керівництва країни-агресора та об'єднати зусилля для подолання загроз, які становить такий режим для миру та безпеки", - йдеться в пояснювальній записці до проєкту постанови.

"Жорстока, неспровокована війна Росії проти України викрила всьому світові реальну сутність політичного режиму В. Путіна, як неоімперської, тоталітарної диктатури, яка наслідує найгірші практики минулого та втілює ідеї фашизму та націонал-соціалізму в сучасній версії російського фашизму (рашизму)", - дається коротке визначення у поясненні до постанови.

Ознаками ідеології "рашизму" радять вважати масове та систематичне порушення прав людини як всередині Російської Федерації, так і на окупованих територіях України. А також переслідування громадян за найменші прояви інакодумства, які в сучасній Російській Федерації трактуються виключно як зрада "національних інтересів".