Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 20 травня
+17
$   39.67
  43.08

14 січ. 2024 16:14

Останнє оновлення  
14 січ. 2024 16:14
Світ
0

281

0

В Естонії заявили, що не видаватимуть українців призивного віку

В Естонії заявили, що не видаватимуть українців призивного віку

Мова йде про українських біженців.


Премʼєр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що її країна не видаватиме Україні її громадян призивного віку.

Про це вона розповіла в інтерв’ю The Kyiv Independent.

За її словами, під час візиту президента Володимира Зеленського до Таллінна вони мали розмову про українських біженців, зокрема чоловіків призивного віку.

«Президент Зеленський сказав, що є люди, які перебувають на полі бою, і є люди, які платять податки Україні, щоб країна могла фінансувати військових, які перебувають на полі бою. Але є також люди, які перебувають в інших країнах, наприклад в Естонії», — додала премʼєр.

Кая Каллас дотримується позиції, що такі люди мають право бути в Естонії, якщо вони дотримуються правил. Також вони можуть отримати тимчасовий захист від ЄС.

«Тому ми точно не будемо робити нічого зі свого боку, щоб видати цих людей. Україна має звернутися до людей, які тут, і попросити їх повернутися, щоб допомогти своїй Батьківщині», — зазначила вона.

11 січ. 2024 14:28

Останнє оновлення  
11 січ. 2024 14:28
Світ
0

186

0
Президент Естонії нагородив українських воїнів орденом і пообіцяв 1,2 мільярда євро допомоги

Естонія підтримує Україну в усіх елементах захисту, усіх елементах стійкості – Володимир Зеленський після зустрічі з Президентом Аларом Карісом.


Президент Естонії Алар Каріс під час візиту Володимира Зеленського повідомив, що нагороджує всіх українських воїнів орденом Орлиного хреста І ступеня, і передав відзнаку Верховному Головнокомандувачу.

Про це повідомляє Офіс президента.

Президент Естонії наголосив, що результат розв’язаної Росією війни залежить від здатності партнерів бути солідарними й гарантувати довгострокову підтримку України.

«Довгостроковий внесок Естонії від початку цієї повномасштабної війни й до 2027 року становитиме 1,2 мільярда євро. Україна потребує більшого й кращого озброєння. Ми повинні збільшити військове виробництво в межах ЄС, щоб Україна отримала все, що потрібно. У період 2024–2027 років ми щороку спрямовуватимемо 0,25% свого ВВП для оборони України, і ми заохочуємо всіх інших також надавати Україні стільки допомоги, скільки вони можуть», – сказав Алар Каріс.

Він наголосив, що Естонія підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно. Президент Естонської Республіки зазначив що його країна приєдналася до Спільної декларації «Великої сімки», ухваленої у Вільнюсі.

Алар Каріс висловив переконання, що не має бути обмежень на постачання озброєння Україні для захисту від агресора.

За його словами, Росія має відчувати дію санкцій, отримати політичну ізоляцію та заплатити за відбудову України.