Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 15 квітня
+9
$   39.57
  42.16

28 черв. 2023 11:01

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Світ
0

186

0

Суровікін та інші російські генерали могли знати про плани Пригожина влаштувати заколот – NYT

Суровікін та інші російські генерали могли знати про плани Пригожина влаштувати заколот – NYT

Путін, кажуть офіційні особи, тепер має вирішити, чи допомагав Суровікін Пригожину, і як на це реагувати


756680068527638

Генерал Сергій Суровікін, який минулого року командував російським угрупуванням військ в Україні, міг заздалегідь знати про плани Євгена Пригожина підняти повстання проти військового керівництва РФ.

Про це повідомляє The New York Times із посиланням на офіційних осіб США, поінформованих розвідкою.

За словами американських чиновників, є ознаки, що інші російські генерали підтримували спробу засновника ПВК «Вагнер» змінити керівництво міністерства оборони. Нинішні та колишні офіційні особи США вважають, що Пригожин не розпочав би повстання, якби не вірив у допомогу.

Видання зазначає, якщо Суровікін справді був причетний до подій 24 червня, це стало б останньою ознакою суперечок серед військового керівництва Росії та могло б свідчити про ширший розкол між прихильниками Путіна та Пригожина.

Путін, кажуть офіційні особи, тепер має вирішити, чи допомагав Суровікін Пригожину, і як на це реагувати. Якщо з'ясується, що допомагав, російський президент не матиме іншого вибору, окрім як усунути Суровікіна від командування.

На даний момент, кажуть аналітики, Путін, схоже, має намір звалити заколот виключно на Пригожина.

Видання нагадує, що Пригожин працював із генералом Суровікіним у Сирії і називав його «найздібнішим командиром російської армії». Водночас вони неодноразово критикували Сергія Шойгу та Валерія Герасимова за тактику, яку використовують в Україні.

27 черв. 2023 10:00

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Світ
0

158

0
Союзники просили Україну не бити по Росії, коли Пригожин влаштував бунт – CNN

Побоювання полягали в тому, що Україну та Захід розглядатимуть як допомогу Пригожину та загрозу суверенітету Росії.


Chy-dovede-bunt-Pryhozhyna-do-hromadianskoi-vijny-v-RF-i-iak-zakolot-mozhe-vplynuty-na-front

Західні союзники під час бунту Євгена Пригожина 24 червня зв'язувалися з українськими офіційними особами та застерігали їх від використання хаосу всередині Росії для завдання ударів.

Про це повідомляє CNN із посиланням на джерела.

За словами співрозмовника телеканалу, побоювання полягали в тому, що Україну та Захід розглядатимуть як допомогу Пригожину та загрозу суверенітету Росії.

«Послання було не розгойдувати тут човен», – сказав чиновник, додавши, що меседж було передано на рівні міністрів закордонних справ, депутатів та послів.

«Це внутрішня справа Росії. Українців було попереджено союзниками, щоб вони не провокували ситуацію. Користуйтеся можливостями на території України, але не вплутуйтеся у внутрішні справи і не завдавайте ударів по наступальних військових об'єктах усередині Росії», – пояснило джерело суть прохання до України.

Нагадаємо, сьогодні вранці літак Пригожина прибув до Білорусі.