Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 30 вересня
+17
$   36.57
  38.74

19 верес. 2023 13:56

Останнє оновлення  
19 верес. 2023 14:22
Події
0

103

0

Що сталося у Костянтинівці або Чия ракета вбила людей? Зібрали коментарі

Що сталося у Костянтинівці або Чия ракета вбила людей? Зібрали коментарі

Удар по ринку на Донеччині забрав життя 16 людей


The New York Times за результатами власного розслідування заявляє, що удар по ринку в місті Костянтинівка Донецької області 6 вересня, який забрав життя 16 людей, був "трагічним нещасним випадком", до якого призвело падіння української ракети, а не російський обстріл.

"Протягом свого вторгнення в Україну Росія неодноразово і систематично атакувала цивільне населення, завдаючи ударів по школах, ринках і житлових будинках − це була свідома тактика, щоб вселити страх у населення. У квітні в Костянтинівці вони обстріляли житлові будинки та дошкільний заклад, в результаті чого загинуло 6 людей.

Але докази, зібрані і проаналізовані The New York Times, включаючи фрагменти ракет, супутникові знімки, свідчення очевидців і пости в соціальних мережах, переконливо свідчать про те, що катастрофічний удар був результатом влучання ракети української системи ППО, випущеної з установки "Бук". Атака, схоже, була трагічною випадковістю (або нещасним випадком − ред.)", - зазначає видання.

Журналісти, посилаючись на експертів з протиповітряної оборони, зазначають, що подібні ракети можуть збитися з курсу з різних причин: від електронної несправності до пошкодження під час запуску.

Журналісти на основі запису камери спостереження стверджують, що ракета влетіла в Костянтинівку з боку території, підконтрольної Україні, а не з боку російських окупантів. 


Що кажуть українські військові?

В Управлінні стратегічних комунікацій апарату головнокомандувача ЗСУ закликають дочекатися результатів офіційного розслідування за фактом ракетного удару по ринку в місті Костянтинівка Донецької області 6 вересня, який забрав життя 16 людей.

Про це повідомив СтратКом ЗСУ у коментарі "Українській правді":

"З метою з’ясування обставин ракетного удару, СБУ 6 вересня розпочала кримінальне провадження за ст. 438 "Порушення законів і звичаїв війни". Наразі триває офіційне розслідування. До його завершення, за законом, коментування будь-яких деталей щодо інциденту забороняється і є недоцільним".

В СтратКомі зокрема, зазначили, що будь-якими коментарями чи припущеннями "можуть скористатися і обов’язково скористається російські пропагандисти".


Що кажуть в СБУ?

За даними слідства, яке веде Служба безпеки України, 6 вересня 2023 року по ринку у Костянтинівці на Донеччині російські окупанти вдарили з С-300.

Про це свідчать, зокрема, ідентифіковані уламки ракети, вилучені на місці трагедії.

Реакція Офісу президента

На публікацію також відреагували в Офісі президента. Зокрема радник Андрія Єрмака Михайло Подоляк написав у Телеграмі, що суспільство точно отримає відповідь на питання, що саме сталося в Костянтинівці.

«…У будь-якому разі юридичну істину буде встановлено. Тим часом не слід забувати: це Росія розпочала вторгнення в Україну й саме Росія відповідальна за принесення війни до нашої країни. І саме Росія регулярно завдає масованих ракетних, бомбових і дронових ударів по цивільній інфраструктурі та цивільному населенню. Україна ж веде виключно оборонні дії, захищає себе та свої території», - зазначив Подоляк.