Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 03 жовтня
+7
$   36.57
  38.52

18 лют. 2022 09:36

Останнє оновлення  
1 берез. 2023 12:22
Суспільство
0

6

0

Секретар Ради національної безпеки заявив, що з боку РФ є провокації

Секретар Ради національної безпеки заявив, що з боку РФ є провокації


Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов, в ефірі програми "Право на владу"  у четвер заявив, що нині повномасштабної військової операції з боку РФ не спостерігається, але є провокації, мета яких полягає у тому, щоб Україна почала відповідати військовим шляхом, передає Interfax-Україна.

"Якщо йдеться про повномасштабну операцію (РФ – ІФ) щодо нашої країни, то ми такого не бачимо. Що ми на сьогодні бачимо: провокації з боку РФ, вони їх завдавали постійно. Сьогодні була масована провокація (обстріл поблизу Станиці Луганської) - ІФ). Яка у них мета? Мета - щоб ми почали військовим шляхом відповідати. Для того, щоб нас обвинуватити в тому, що ми маємо причетність - що вони хотіли б, щоб розгорнулося на нашій території", - заявив Данілов.

Він додав, що у Раді національної безпеки та на рівні президента є чудове розуміння стану армії. "Вона абсолютно готова, мотивована та розуміє, що їй потрібно робити", – наголосив секретар.

За його словами  "Україна отримала переносні зенітно-ракетні комплекси Stinger, охолоджуватиме запал Росії вести повномасштабну війну".

Відповідаючи на запитання про те, чи ставитиме Україна питання щодо правомочності гарантій Будапештського меморандуму, Данілов відповів, що "у разі, якщо (західні партнери – ІФ) їх нададуть Україні, то буде добре, якщо ні, то Україна має куди кращі гарантії як армія, суспільство та національний опір".

"Вони зараз не дивитимуться на те, що було раніше. Ми розуміємо, де і в якому стані ми знаходимося, у нас є сили захистити нашу країну і прибрати звідси тих, хто має бажання розхитувати нашу країну зсередини", - зазначив він.

Данілов говорить, що будапештським меморандумом треба було починати займатися у 2014 році... Чи можемо ми до нього повернутися? Чи повинні ми?... Там стоять підписи президентів, прем'єр-міністрів великих країн. Чи відмовлятимуться вони від них – я не можу сказати, тому що в мене такої відповіді немає.

Він також наголосив, що "Україна сьогодні захищає не лише саму себе, а всю Європу".

Нагадаємо, у деяких населених пунктах на тимчасово окупованій території, зокрема в Донецьку, планується евакуація місцевого населення у зв’язку із можливим загостренням. Здійснюватимуть її окупанти.