Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 03 жовтня
+8
$   36.57
  38.52

15 лип. 2022 14:18

Останнє оновлення  
1 берез. 2023 12:23
Суспільство
0

32

0

Посадовців штрафуватимуть за публічні виступи російською мовою

Посадовців штрафуватимуть за публічні виступи російською мовою


Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови виявив, що 25 українських посадовців провадять публічну діяльність не українською мовою.

Серед них вісім начальників військових адміністрацій, 15 посадових осіб органів місцевого самоврядування, два керівники установ комунальної форми власності, пише Детектор медіа.

Випадки використання недержавної мови, зазначають в секретаріаті, траплялися як у телевізійних ефірах, так й у соціальних мережах і телеграм-каналах.

Моніторинг проводили з 1 березня по 30 червня: працівники секретаріату вибірково продивлялись телевізійні ефіри, офіційні сторінки центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій, офіційні сторінки посадовців на Youtube, Facebook, Telegram тощо.

В телевізійному ефірі російську мову з боку уповноважених осіб зафіксовано під час інформування громадян як наживо, так і в межах відеосюжетів, трансляції контенту з інших ресурсів, соціальних мереж.

Більшість телеграм-каналів, які ведуть органи влади, зазначають у мовного омбудсмана, є українськомовними, переважна кількість повідомлень подається державною мовою, іноді дублюється англійською. Проте є низка каналів, які поширюють інформацію та відеозвернення недержавною мовою без перекладу або дублювання українською.

Офіційні сайти органів влади та місцевого самоврядування ведуться державною мовою.

На Youtube-каналах регіональних телерадіоорганізацій зафіксовані випадки послуговування недержавною мовою під час звернень до мешканців громад та надання коментарів місцевим ЗМІ про ситуацію у регіоні.

Мовний омбудсман нагадав, що з 16 липня він зможе штрафувати посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть мовний закон.

За результатами складеного протоколу про адміністративне правопорушення може бути винесено рішення про стягнення у вигляді попередження або штрафу від 3400 до 8500 грн, якщо порушення вчинено вперше. Штраф за повторне протягом року порушення складатиме від 8500 до 11900 грн.