Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 26 січня
+7
$   41.93
  43.92

Неймовірні факти про пінгвінів: найбільших, найменших і тих, що живуть з українськими полярниками

10 січ. 2025 12:15

Технології та наука
0

565

0
Неймовірні факти про пінгвінів: найбільших, найменших і тих, що живуть з українськими полярниками

Інформація про пінгвінів. 


Неймовірні факти про пінгвінів: найбільших, найменших і тих, що живуть з українськими полярниками

Цікаві факти про пінгвінів можуть здивувати не лише дітей, але й дорослих. Перш за все, потрібно розібратися, хто такі пінгвіни: птахи чи тварини? Що вони їдять, як ходять, розмножуються і чому не літають.

Пінгвін – це птах, що належить до родини пінгвінових. Має давнє походження і налічує 18 видів. Не вміє літати, проте чудово плаває і пірнає. Очкові представники, наприклад, здатні зануритися на глибину 130 метрів і розвивати швидкість руху до 6,6 км/год.

Цікаві факти про життя пінгвінів

  • Де живуть пінгвіни? Їх можна зустріти у холодних частинах південної півкулі, зокрема – у Субантарктиці та в Антарктиді. Деякі види трапляються поблизу Австралії, Південної Америки та Африки. Також на Голапагоських островах, де у тропіках проходять холодні течії. На ареал поширення впливає здібність пташенят адаптуватися до життя у воді певної температурою. Якщо говорити про королівських пінгвінів, то для їх малюків потрібно, аби поверхня моря мала показник +5 градусів.
  • Що їдять пінгвіни? Для раціону дорослих особин необхідна дрібна риба, молюски і планктонні ракоподібні, а саме – криль. Останні дослідження говорять, що чубатий і золотоволосий пінгвіни протягом періоду вигодовування своїх малят приносять їм їжу до 30 разів. І так протягом 70 діб.
  • Як ходять пінгвіни? Коли триває період вигодовування, птахи здатні пропливати до 27 кілометрів, проводячи на глибині до 80 хвилин на добу. По суші вони пересуваються досить незграбно: перевалюються з боку на бік, тулуб тримають у вертикальному положенні. Якщо виникає необхідність, падають черевом на сніг і просто їдуть, при цьому відштовхуються всіма кінцівками.
  • За даними дослідників, передні кінцівки є видозміненими і представлені еластичними ластами. Особливості будови скелета передбачають, що вони перебувають у напіврозтягнутому стані, а коли птах перебуває під водою, обертають подібно гвинту.
  • Зуби пінгвіна є вигадкою, адже у птахів вони не ростуть. Захоплення їжі відбувається за допомогою дзьоба. Натомість у пащі є шипи, які направляють рух непрожованої здобичі. Всі, хто говорить про зуби пінгвінів, можуть розчаруватися, адже насправді їх немає.

Ще на початку статті розібралися з питанням «пінгвін це птах чи тварина».

Пінгвіни Антарктиди

За даними науковців станції «Академік Вернадський», в Антарктиці живуть 5 видів пінгвінів, три з них гніздяться безпосередньо біля дослідницького центру.

  • Субантарктичний пінгвін – Pygoscelis papua.
  • Антарктичний пінгвін – Pygoscelis antarcticus.
  • Пінгвін Аделі – Pygoscelis adeliae.

Про пінгвінів трьох видів варто говорити у порівнянні. Усі вони розпочинають шлюбний сезон навесні. Для будівництва гнізд використовують камені. Як правило, відкладають два яйця. Минає трохи більше місяця, як пташенята з’являються на світ.

Зібрана інформація про пінгвінів, демонструє, що обидва партнери ставляться до батьківства відповідально. Це проявляється у висиджуванні яєць по черзі, згодом така ж модель переходить на годування.

Спільними ворогами є поморники і морські леопарди.

Найбільше, що відрізняє пінгвінів – їх зовнішність. Найяскравішими і найбільшими вважаються субарктичні. Їх зріст може сягати 81 сантиметра. Мають дзьоб червоного кольору, над очима – білі плями. Забарвлення нагадує фрак.

Неймовірні факти про пінгвінів: найбільших, найменших і тих, що живуть з українськими полярниками

Антарктичні будуть меншими за розміром – до 77 сантиметрів у висоті. Родзинкою, на думку дослідників, є чорна смуга, яка проходить через підборіддя.

Неймовірні факти про пінгвінів: найбільших, найменших і тих, що живуть з українськими полярниками - фото 2

Пінгвіни Аделі – найменші, до 75 сантиметрів. У них повністю чорна голова і біло-блакитні очі.

Неймовірні факти про пінгвінів: найбільших, найменших і тих, що живуть з українськими полярниками - фото 3

На факт, де мешкають пінгвіни, впливають їх фізіологічні вподобання. Субарктичні вважаються теплолюбними, іншим – навпаки подобають холодні умови. Аделі роблять гнізда на берегах всього континенту, їх «родичі» - мають прив’язаність до островів чи півостровів.

Цікаве про пінгвінів імператорських та королівських

  • Імператорські вважаються найбільшими. Можуть мати 120 сантиметрів зросту і вагу 50 кілограмів. Що їсть пінгвін? Рибу, молюски, криль.
  • Здатний пірнути на глибину 500 метрів.
  • Розмноження відбувається під час антарктичної зими.
  • Самка передає самцю одне яйце для того, щоб він висиджував його, а сама протягом двох місяців харчується в океані.
  • Тато вигріває майбутнього малюка на своїх лапах, закриваючи яйця зовні спеціальною складкою шкіри. Як правило, мама повертається до часу, коли малюк вилуплюється. Має запас їжі для нього і готова відпустити батька на полювання.
  • Сьогодні в Антарктиді нараховують 66 колоній імператорських пінгвінів.
  • Королівські пінгвіни мають до метра росту і вагу 18 кілограмів. Вирізняються помаранчевим забарвленням на дзьобі, шиї та щоках.
  • Їх малята також з’являються на світ не у гніздах, а на лапах.
  • Період від відкладки яєць до оперення може тривати до 16 місяців.

Неймовірні факти про пінгвінів: найбільших, найменших і тих, що живуть з українськими полярниками - фото 4

Все про пінгвінів

  • День пінгвінів – 25 квітня.
  • Як сплять пінгвіни? Дорослі особини протягом доби мають понад 10 тисяч мікроснів, кожен з яких може тривати кілька секунд.
  • Шкіра пінгвіна має у три рази більше пір’їн, ніж у звичайних птахів. Пір’їнки мають високу жорсткість і щільне розташування, що формує повітряну подушку між пухом і шкірою. Це є найкращою теплоізоляцією.
  • Пінгвіни здатні пчихати. Але не тому, що захворіли, а через велику кількість солі, що залишається у їх дзьобах через пірнання.
  • Вчені вважають, що пінгвіни вміли літати близько 70 років тому. Проте втратили цю здатність через те, що крила мали пристосуватися до одного зі способів життя. Птахи вибрали воду.

 Читайте також: Синій кит: цікаві факти і цифри про найбільшу тварину на Землі.