Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 04 квітня
+18
$   41.34
  45.85

Хто такі емо та чому вони плакали?

16 жовт. 2024 18:29

Lifestyle
0

1081

0
Хто такі емо та чому вони плакали?

Субкультура, що змусила підлітків плакати. Так, якщо дуже коротко, можна охарактеризувати популярний молодіжний рух на початку 2000х років – емо. І хоча зустріти на вулиці зараз справжнього емо – велика рідкість, цікавість до цієї субкультури залишається й по сьогодні.


Що таке емо?

Емо – це скорочення від англійського слова  emotional – емоційний. Прибічники молодіжної субкультури емо – це люди віком приблизно від 12 років до 20 років. Хоча були й виключення. Хтось розпрощатися з чорним чубчиком, який закриває одне око, не міг й в 30. Про зовнішній вигляд поговоримо пізніше, а зараз про стиль. В першу чергу, це музика.  Головною ціллю емо було виокремитися від панк-культури, як більший емоційний та чуттєвий напрям. Перші емо-групи, з’явилися саме під впливом виконавців панк-музики та принесли в стиль більшу глибину.

Чим характерний стиль музики емо-виконавців. По суті, це та сама панк-музика, до якої додали чуттєвий, іноді експресивний вокал з елементами специфічних криків.

Хто такі емо та чому вони плакали?

Творчість емо – це протест проти несправедливості, сірих буднів, злих людей, жорстокого поводження з тваринами. 

Слід зазначити, що в Україні та на просторах країн колишньої СНД, вважалось, що емо, як субкультура пропагує депресію, самогубство та віктимність. Фани цієї субкультури часто ставали предметом для насмішок та булінгу. Втім, насправді, емо нічого подібного не транслювали, лише підкреслювали свою вразливість та публічно вказували на існування у світі несправедливості та відкрито ділилися почуттями, через які проходить молода людина в період дорослішання. Звісно, що для більшості така відвертість назагал, сприймалася як слабкість, що неодмінно провокувало агресивне ставлення.

Емо-групи

Популярності альтернативної музики емо, світ зобов’язаний вашингтонським панкам, які придумали додавати до своїх традиційних пісень незвичайний, мелодійний вокал. Серед «батьків» та популяризаторів музичного напряму особливо визначають гурти:

  1. Sunny Day Real Estate
  2. The Get Up Kids
  3. Taking Back Sunday
  4. The Hotelier
  5. The Promise Ring та Dashboard Confessional
  6. Free Throw
  7. Armor for Sleep
  8. Lincoln
  9. Marietta
  10. Jimmy Eat World

Справжнім проривом емо-субкультури стала поява у 2001 році німецького гурту Tokio Hotel.

Хто такі емо та чому вони плакали? - фото 2

Лише за кілька років у себе на Батьківщині вони випустили 2 альбоми, 4 сингли та продали близько 5 мільйонів CD та DVD. Цей неймовірний успіх та фанатські хвилі не могли довго затримуватися в кордонах однієї країни. Тому з 2005 року Tokio Hotel почали «захоплювати» світ. Субкультура емо завдяки гурту братів Кауліців, вийшла за межі андеграунду та виокремила новий підвид тін-поп (підліткова популярна музика). Мільйони фанів по всьому світу співали разом з Tokio Hotel, навіть не знаючи німецької та у всьому наслідували їх зовнішній вигляд. Популярність гурту тривала до 2014 року.

Сьогодні, вже дорослих братів Кауліців – засновників гурту, часто можна побачити у ТікТок.

Фронтмен гурту, Білл Кауліц, який неодноразово обирався найкрасивішим хлопцем планети, увіковічнений в 19-річному віці у музеї воскових фігур Мадам Тюссо, сьогодні намагається відродити свою популярність. Він приймає участь у модних показах, активно веде соціальні мережі у форматі лайф-стайл, а в 2021 році зробив камінг-аут. І що цікаво, він такий самий емоційний та експресивний, яким й був у юному віці.

Візуальний емо-стиль

Хто такі емо та чому вони плакали? - фото 3

Одяг емо та зовнішній вигляд – досить епатажний і дуже характерний. Емо-дівчата (емо-гьорл) та емо-хлопці (емо-бой) вдягали вузькі джинси, досить облягаючі кофти чи сорочки чорних та рожевих кольорів. Також у фаворі були довгі панчохи чи шкарпетки рожевого чи білого кольору в чорну смужку. Неодмінними атрибутами стилю були: чорні сумки через плече із зображенням улюбленої групи та емо-значки на ній, хустини-арафатки, тонкі краватки, різноманітні чокери, ланцюжки. У взутті віддавали перевагу кедам, сліпонам та снікерсам.

Волосся зазвичай прихильники емо фарбували в чорний колір, іноді з червоними чи рожевими пасмами. Зачіска об’ємна, рясно налакована з косим чубчиком, що закривав майже пів обличчя.

Макіяж-емо: густо підведені чорним очі та білий, фарфоровий тон обличчя.

Нігті дівчата та хлопці неодмінно фарбували чорним лаком.

Емо: цікаві факти

  • Мета життя емо – знайти справжню любов
  • Емо андрогінні або намагаються такими здаватися
  • День емо відзначається 19 грудня
  • Субкультура емо популяризувала вушні тунелі, персоналізацію в соціальних мережах, селфі
  • Зустріти емо в соцмережах найпростіше під тегом: поверніть мені мій 2007й

Хто такі емо та чому вони плакали? - фото 4

Читайте також: Кей-поп стайл: хто такі к-поп айдоли та чому вони такі популярні

Секрети аніме: ТОП найпопулярніших аніме у світі