Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 28 травня
+25
$   40.4
  43.97

10 трав. 2024 16:50

Останнє оновлення  
10 трав. 2024 16:50
Політика
0

513

0

Бельгія виділить Україні 9 мільйонів євро на відновлення енергетики

Бельгія виділить Україні 9 мільйонів євро на відновлення енергетики

Ця сума є частиною нового пакета заходів підтримки України.


Бельгія планує виділити додаткові 9 мільйонів євро допомоги для відновлення пошкодженої внаслідок атак РФ української енергетичної інфраструктури.

Про це заявила міністерка зі співпраці з метою розвитку Бельгії Каролін Геннес, пише La Libre.

«Сотні тисяч людей залежать від цих електростанцій для опалення, приготування їжі та прання», – йдеться в повідомленні.

Кошти будуть спрямовані на Програму розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН), яка першою поставила нові генератори в Україну після початку великої війни. Відтоді вона створила систему швидкої закупівлі запчастин і постачання нового обладнання для відновлення пошкодженої та зруйнованої інфраструктури.

Геннес зазначила, що енергетична інфраструктура України є застарілою і дуже централізованою, що робить її дуже вразливою до атак російських ракет.

«Саме тому ПРООН приділяє особливу увагу стійким, децентралізованим джерелам енергії, як-от сонячні батареї, щоб руйнування одного об'єкта не призвело до негайного вимкнення електроенергії для сотень тисяч людей», – сказала вона.

Міністерка зауважила, що через ООН Бельгія допоможе відновити енергетичну інфраструктуру, зокрема, навколо Харкова, який зараз перебуває під щоденними обстрілами російської армії.

«Це вже звична тактика путіна: максимально ускладнити життя українському населенню за лінією фронту, щоб зламати його психологічно», – додала Геннес. Утім, наголосила вона, разом із військовою підтримкою «допомога Бельгії зміцнить стійкість України».

Нагадаємо, міністр МЗС Великої Британії Девід Кемерон пообіцяв, що його країна виділятиме для України три мільярди фунтів стерлінгів військової допомоги кожного року. Надходження відбуватимуться до того часу, «скільки це буде потрібно».