Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 24 травня
+15
$   39.92
  43.31

27 груд. 2023 17:52

Останнє оновлення  
27 груд. 2023 17:52
Суспільство
0

102

0

Зеленський вручив нагороди представникам компаній оборонно-промислового комплексу

Зеленський вручив нагороди представникам компаній оборонно-промислового комплексу

Загалом в оборонному комплексі України працює близько 300 тисяч осіб.


27 грудня президент України Володимир Зеленський зустрівся з керівниками та працівниками державних і приватних компаній оборонно-промислового комплексу та вручив державні нагороди.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

За словами Зеленського, загалом в оборонному комплексі України налічується близько 300 тисяч осіб.

«Я дякую вам за кожну вашу ініціативу в українській оборонній сфері та за всю вашу особисту енергію, за всі реалізовані ідеї, які додають міцності кожному з нас, загалом державі Україна», – сказав Володимир Зеленський.

Зеленський каже, що цього року завдяки компаніям українського ОПК вдалося втричі збільшити виробництво зброї й техніки порівняно з минулим роком. Також є зростання виробництва боєприпасів, зокрема для артилерії. Системно розгортається виготовлення боєприпасів для вітчизняних дронів, збільшилися кількісні та якісні показники виробництва ракет.

У наступному році окрема увага приділятиметься виготовленню вибухових речовин та порохів, яких у світі дефіцит.

«Завдання України максимально чітке: маємо зробити нашу державу настільки сильною та ефективною, щоб Росія відчувала, що на кожен їхній удар буде наша відповідь. Виконати це завдання можливо лише на основі достатнього виробництва вітчизняної зброї. Кожен, хто забезпечує Україну технікою, снарядами, всією необхідною зброєю, забезпечує нашу державу й політичною незалежністю», – наголосив він.

Зеленський також відзначив, що в оборонному комплексі постійно зростає частка приватних компаній. І вже чотири з пʼяти компаній ОПК – це недержавні підприємства.

Як повідомив Володимир Зеленський, держава зі свого боку продовжить спрощувати бюрократичні процедури – від імпорту складників до процесу допуску до експлуатації, тим часом, уряд працює над забезпеченням фінансування довгострокових контрактів. Крім того, оборонний комплекс України стане частиною міжнародної системи оборони, і вже зараз є домовленості з низкою провідних держав і компаній світу про спільне виробництво.

За вагомий особистий внесок у розвиток оборонно-промислового комплексу України, самовідданість і професіоналізм, виявлені у створенні високотехнологічної продукції в умовах воєнного стану, багаторічну сумлінну працю Володимир Зеленський вручив представникам ОПК нагороди, зокрема орден князя Ярослава Мудрого V ступеня, ордени «За заслуги» ІI та ІIІ ступенів, княгині Ольги ІIІ ступеня, медалі «За працю і звитягу».

Зеленський вручив нагороди представникам компаній оборонно-промислового комплексуЗеленський вручив нагороди представникам компаній оборонно-промислового комплексу - фото 2Зеленський вручив нагороди представникам компаній оборонно-промислового комплексу - фото 3Зеленський вручив нагороди представникам компаній оборонно-промислового комплексу - фото 4

26 груд. 2023 13:02

Останнє оновлення  
26 груд. 2023 13:02
Політика
0

99

0
2024-ий – стане роком власного виробництва зброї і дронів – Зеленський

Зеленський заслухав доповіді Головкома та командувачів напрямків щодо ситуації на фронті.


2024-ий – стане роком власного виробництва зброї і дронів – Зеленський

26 грудня Володимир Зеленський провів засідання Ставки, під час якої наголосили, що 2024 рік має стати часом суттєвого зростання внутрішнього оборонного виробництва. Акцентують увагу на дронах FPV.

«…Розподіл замовлень, збільшення кількості виробників. Нині вже сотні компаній задіяні в ключових виробництвах, і я вдячний кожному підприємству, яке забезпечує потрібний результат для наших воїнів. 2024 рік має стати часом суттєвого зростання внутрішнього оборонного виробництва. Контрактування й бюджет забезпечуємо.

Окрема увага – виробництву всіх видів потрібних дронів, зокрема FPV та боєприпасів до них. Україна мусить стати здатною забезпечувати всі необхідні потреби в дронах», - написав президент у своєму телеграмі.

Зеленський також заслухав доповіді Головкома та командувачів напрямків щодо ситуації на фронті: «конкретні позиції, конкретні потреби».

Президент подякував Повітряним силам за ефектне поповнення російського підводного Чорноморського флоту «ще однією посудиною». (Йдеться про великий десантний корабель «Новочеркаськ», який зночі знищили українські ракети).

«Не буде окупантам жодного спокійного місця в Україні», - додав Зеленський.