Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 19 квітня
+8
$   39.6
  42.28

30 черв. 2023 11:44

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Політика
0

212

0

Зеленський не поїде на саміт у Вільнюс, якщо Україна не отримає запрошення почати процес вступу до НАТО

Зеленський не поїде на саміт у Вільнюс, якщо Україна не отримає запрошення почати процес вступу до НАТО

Київ хоче, аби на саміті НАТО 11-12 липня була дана відповідь на заявку на членство в Альянсі,


180950-1_large

Володимир Зеленський може не приїхати на саміт НАТО у Вільнюсі, якщо партнери "не проявлять мужності" щодо початку вступу України до Альянсу.

Про це сказав заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква, пише Reuters.

Зазначається, що Зеленський не бачить сенсу їхати на саміт, якщо там Україні не дадуть чіткого сигналу щодо вступу. Повідомляється, що президент вирішить, чи їхати, напередодні самої події.

"Якщо на Вільнюському саміті не буде результату, у нього немає причин і часу їхати. Він не поїде на саміт, якщо лідери проявлять дефіцит мужності, поки Україна з усією своєю мужністю, волею, силою і високим моральним духом бореться з російською агресією", - коментує Жовква.

Він вкотре нагадав, що Київ хоче, аби на саміті НАТО 11-12 липня була дана відповідь на заявку на членство в Альянсі, яку Україна подала ще 30 вересня минулого року.

"Ця заявка зараз на розгляді лідерів країн-членів НАТО. Вільнюський саміт був би дуже хорошим часом для відповіді на цю заявку. І під відповіддю ми маємо на увазі запрошення до членства, яке є лише першим етапом", - сказав Жовква.

Він також нагадав, що розуміє, що Україна не може вступити до Альянсу, поки триває війна.

"Те, про що ми просимо - це почати процедуру", - наводиться коментар заступника ОПУ.

Жовква нагадав про Фінляндію та Швецію, які минулого року подали заявку на членство. З рештою, Фінляндія вже стала членом Альянсу.

"Коли Фінляндія та Швеція минулого року подали заявку на членство, одразу ж в червні союзники відповіли, запросивши їх до членства в НАТО", - пояснює посадовець.

29 черв. 2023 11:24

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Світ
0

104

0
Угорщина відклала ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО

Орбан і його партія «Фідес» не голосуватимуть за вступ Швеції до Альянсу під час останньої весняної сесії парламенту


2820460

Парламент Угорщини відклав ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО до осінньої сесії.

Про це повідомляє «Бабель».

Угорський депутат від опозиційної партії «Демократична коаліція» Агнеш Вадаї заявив, що премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан і його партія «Фідес» не голосуватимуть за вступ Швеції до Альянсу під час останньої весняної сесії парламенту. Вона має відбутися наступного тижня.

Інший депутат від «Демократичної коаліції» також підтвердив, що голосування відклали.

У березні Угорщина направила делегацію до Швеції та Фінляндії для вирішення «політичних суперечок». Уряд Орбана стверджував, що шведські політики говорили «відверту брехню» про стан демократії в Угорщині. За його словами, через це деякі законодавці сумніваються в ратифікації заявки про вступ країни до НАТО.

Раніше партія «Фідес» також гальмувала ратифікацію заявки Фінляндії, але швидко ухвалила її, коли президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підтримав вступ Фінляндії до Альянсу.

Нагадаємо, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 4 червня заявив, що Швеція виконала всі вимоги Туреччини для вступу в Альянс.