Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 24 лютого
+8
$   38.35
  41.56

29 січ. 2024 11:36

Останнє оновлення  
29 січ. 2024 11:36
Світ
0

812

0

Євросоюз хоче нашкодили економіці Угорщини, якщо вона не підтримає пакет допомоги Україні

Євросоюз хоче нашкодили економіці Угорщини, якщо вона не підтримає пакет допомоги Україні

ЄС може публічно заявити про повне припинення фінансування Будапешта з наміром "налякати ринки".


Євросоюз хоче нашкодили економіці Угорщини, якщо вона не підтримає пакет допомоги Україні
На фото - Віктор Орбан

Євросоюз розробляє план із підриву економіки Угорщини в разі відмови Будапешта узгодити виділення нового пакета допомоги Україні. 

Про це пише британська газета The Financial Times з посиланням на внутрішній документ ЄС, передає УП.

За її даними, Брюссель збирається обвалити курс угорського форинта і знизити інвестиційну привабливість Угорщини, щоб нашкодити "робочим місцям і зростанню" економіки країни.

Зазначається, що, якщо прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не піде на поступки, то керівництво ЄС може публічно заявити про повне припинення фінансування Будапешта з наміром "налякати ринки".

Угорський міністр у справах ЄС Янош Бока заявив, що не чув про ці погрози. Він додав, що Будапешт "не піддається тиску": "Угорщина не проводить зв'язок між підтримкою України та доступом до коштів ЄС і виступає проти того, щоб інші країни проводили такий зв'язок. Угорщина продовжить конструктивно брати участь у переговорах".

Чиновник зазначив, що Угорщина в 27 січня направила нову пропозицію Брюсселю, давши попередню згоду на використання коштів з бюджету ЄС для надання допомоги Україні та випуск боргових зобов'язань співтовариства для покриття потреб Києва, якщо Євросоюз піде назустріч Будапешту та додасть пункт про можливість зміни свого рішення майбутньому.

Представник Ради ЄС своєю чергою заявив, що не коментуватиме витоку в пресі. При цьому опитані виданням джерела в дипломатичних колах ЄС наголосили, що "багато країн" підтримують цей план. Один із дипломатів у коментарі для FT назвав такі обговорення "шантажем".

18 груд. 2023 09:29

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:58
Політика
0

124

0
У ЄС думають, як позбавити Угорщину права голосу, щоб ухвалити допомогу для України

26 інших членів ЄС зможуть укласти угоду про допомогу Україні кожен окремо.


Screenshot_8

Країни-члени Європейського Союзу розглядають можливість позбавити Угорщину права голосу, щоб схвалити угоду про надання пакету допомоги Україні на 50 млрд євро у 2024-2027 роках.

Про це повідомляє Financial Times.

За даними видання, деякі чиновники у Брюсселі пропонують застосувати процедуру покарання за статтею 7 договору про Європейський Союз 2007 року за порушення верховенства закону, що може призвести до припинення права голосу.

Крок може заблокувати будь-яка інша держава-член, але зміна уряду в Польщі означає, що Угорщина більше не має гарантованого захисника. Проте багато країн нервують з приводу використання того, що, по суті, є найбільшою зброєю ЄС проти держави-члена.

Натомість, за словами чиновників, пріоритет у тому, щоб переконати Орбана, ясно пояснивши те, що вони назвали "повними витратами" його ізоляції. Якщо це не вдасться, 26 інших членів ЄС зможуть укласти угоду про допомогу Україні кожен окремо, хоча це займе час і запропонує лише короткострокове рішення.

"Можливо, Угорщина може створити більше проблем, - сказав високопосадовець ЄС, який був присутній на саміті в Брюсселі минулого тижня. - Можливо, Угорщина зможе змусити нас використати кілька різних інструментів. Але зрештою Угорщина не зможе перешкодити нам надати гроші Україні".