Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 14 квітня
+21
$   39.4
  41.97

29 черв. 2023 16:00

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Політика
0

96

0

ЄС може запропонувати Україні двосторонні домовленості про безпеку. Хто стане гарантами?

ЄС може запропонувати Україні двосторонні домовленості про безпеку. Хто стане гарантами?

Такі гарантії показують зацікавленість ЄС у ширшій системі безпеки, розробленій для захисту України


eu-ukraine-e1658475589548-6f649899

Європейський Союз готується запропонувати Україні майбутні гарантії безпеки, а лідери блоку планують узгодити свої довгострокові зобовʼязання на тлі війни й зростання нестабільності в Росії.

Про це пише Financial Times.

Франція, Німеччина, Велика Британія та США очолили зусилля щодо двосторонніх домовленостей про безпеку. Вони дозволять забезпечити Україну довгостроковим фінансуванням, військовими поставками, навчанням і розвідувальною інформацією.

За даними FT, цю декларацію розробила Франція, яка хоче надіслати «дуже чіткий політичний сигнал» Україні та Росії. Одне із джерел газети додало, що такі гарантії показують зацікавленість ЄС у ширшій системі безпеки, розробленій для захисту України, а не тільки тій, яка буде на стороні НАТО під керівництвом США.

Водночас майбутні гарантії безпеки викликали опір з боку Ірландії, Мальти та Австрії, нейтральних держав ЄС, які хочуть більше деталей про те, що такі гарантії передбачають.

Утім, у попередній заяві лідерів ЄС йдеться, що їхні країни «готові зробити внесок разом із партнерами у майбутні гарантії Україні щодо безпеки, що допоможуть їй захистити себе в довгостроковій перспективі, стримувати акти агресії та протистояти спробам дестабілізації».

 


0
0

29 черв. 2023 11:24

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Світ
0

103

0
Угорщина відклала ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО

Орбан і його партія «Фідес» не голосуватимуть за вступ Швеції до Альянсу під час останньої весняної сесії парламенту


2820460

Парламент Угорщини відклав ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО до осінньої сесії.

Про це повідомляє «Бабель».

Угорський депутат від опозиційної партії «Демократична коаліція» Агнеш Вадаї заявив, що премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан і його партія «Фідес» не голосуватимуть за вступ Швеції до Альянсу під час останньої весняної сесії парламенту. Вона має відбутися наступного тижня.

Інший депутат від «Демократичної коаліції» також підтвердив, що голосування відклали.

У березні Угорщина направила делегацію до Швеції та Фінляндії для вирішення «політичних суперечок». Уряд Орбана стверджував, що шведські політики говорили «відверту брехню» про стан демократії в Угорщині. За його словами, через це деякі законодавці сумніваються в ратифікації заявки про вступ країни до НАТО.

Раніше партія «Фідес» також гальмувала ратифікацію заявки Фінляндії, але швидко ухвалила її, коли президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підтримав вступ Фінляндії до Альянсу.

Нагадаємо, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 4 червня заявив, що Швеція виконала всі вимоги Туреччини для вступу в Альянс.