Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 21 лютого
+6
$   38.48
  41.54

30 січ. 2024 13:06

Останнє оновлення  
30 січ. 2024 13:06
Суспільство
0

369

0

Яку погоду очікувати в лютому

Яку погоду очікувати в лютому

Синоптики назвали погодні рекорди у лютому.


Яку погоду очікувати в лютому

Український гідрометеорологічний центр спрогнозував, яку погоду очікувати у лютому 2024 року.

Середня місячна температура повітря передбачається від 4° морозу до 2° тепла, що у південних, східних, Кіровоградській, Дніпропетровській областях та в Криму на 1-1.5° вище за норму, на решті території України - близько до норми.

Місячна кількість опадів очікується 29-67 мм, в Карпатах місцями 74-83 мм, що в межах норми.

Також синоптики розповіли кліматичну характеристику лютого.

Середня місячна температура повітря складає 0-5° морозу, на високогір‘ї Карпат 6° морозу, на півдні Одещини, в Криму та на Закарпатті місцями 1-4° тепла.

Абсолютний мінімум температури повітря становить 24-39° морозу, на півдні Одещини та Криму 15-23° морозу.

Абсолютний максимум температури повітря 12-20° тепла, у південно-західних, південних областях та в Криму місцями 21-24° тепла, на високогір‘ї Карпат 9-11° тепла..

Середня місячна кількість опадів складає 22-49 мм, у гірських районах 53-89 мм, на високогір′ї Карпат до 108 мм.

8 січ. 2024 14:05

Останнє оновлення  
8 січ. 2024 14:08
Здоров'я
0

257

0
Україну накрив мороз. Як вберегтися від переохолодження?

Переохолодження виникає тоді, коли температура тіла людини падає до 35°C.


Україну накрив мороз. Як вберегтися від переохолодження?

До України прийшло суттєве похолодання, у деяких регіонах температура повітря сягатиме -19...-25°С. 

Центр громадського здоров’я нагадав, як вберегтися від переохолодження під час морозів.

Обирайте багатошаровий та просторий одяг з натуральних чи спеціальних матеріалів. Зимовий одяг в ідеалі має складатися з трьох шарів: білизни (спіднє, колготки, шкарпетки, термобілизна), середнього шару (светр, кофта) та верхнього одягу (куртка, штани, шарф, шапка й рукавички). Кінцівки й голова мають бути закритими, адже через долоні й голову ви втрачаєте багато тепла. Подбайте, щоб взуття було з товстою підошвою. 

Не носіть металеві прикраси. Метал швидко охолоджується, тому його контакт зі шкірою може призводити до обмороження деяких ділянок шкіри або холодових травм. 

Рухайтесь, щоб не мерзнути. Якщо ви довго чекаєте на транспорт на зупинці, на зелене світло світлофора, не стійте на місці. Можна підстрибувати, ходити на місці, зробити кілька простих вправ. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, а отже, й зігрітися.

Візьміть із собою термос з чаєм. Якщо ви йдете у морозну погоду на прогулянку, подбайте про напій, який зігріє. Наголосимо, що алкоголь не зігріває! Вживання алкогольних напоїв створює ілюзію тепла й водночас призводить до його втрати. 

Перед виходом на вулицю поїжте. Щоб підтримувати нормальну температуру тіла взимку, наш організм потребує більше енергії, а поповнити її можна, споживаючи поживну й теплу їжу.

Відчули печіння на шкірі — шукайте, де зігрітися. Сильне почервоніння та печіння шкіри може бути ознакою обмороження. Якщо ви помітили у себе або в людини поряд почервоніння щік, рук, ніг або відчули печіння, зайдіть у будь-яке тепле місце.

Крім того, через атаки Росії українці змушені тривалий час проводити в укриттях. Обов’язково використовуйте ковдри, подушки, каремати, спальники й матраци під час перебування там. Уникайте сидіння на "голих" поверхнях, навіть якщо на вас три шари теплого одягу.

Переохолодження виникає тоді, коли температура тіла людини падає до 35°C. Його ознаки можуть включати озноб, нечітку мову, повільне поверхневе дихання, слабкий пульс, порушення координації, низький рівень енергії, сплутаність свідомості або втрату пам’яті, яскраво-червону холодну шкіру.

При переохолодженні негайно зайдіть до приміщення. Якщо ваші речі мокрі, перевдягніться у сухі. Нагрівайтесь поступово, наприклад, прикладайте теплі сухі компреси до центру тіла — шиї, грудей та паху. Вживайте теплі безалкогольні напої з цукром. Більше рухайтесь, щоб відновити кровообіг.

Україну накрив мороз. Як вберегтися від переохолодження?Україну накрив мороз. Як вберегтися від переохолодження? - фото 2