12 лип. 2024 12:38
1006
Деякий час гурт визнавав українське походження композиції, та після великого успіху наголошував на власному авторстві.
Мало хто знає, що пісня «Дым сигарет с ментолом» має українське коріння. І мова йде не лише про гурт «Ненсі», котрий заснували у Костянтивці, але й про сам текст.
Україна.info зібрала відомі факти про вкрадений хіт, який більшість сприймають як російський.
«Плаття твоє із ситцю» – цю пісню ще у 70-х роках співали на Волині. Деякі розбіжності у словах лише свідчать про її народність. Хоча, можливо, автор її і досі десь живе.
Зафіксував народну творчість на папері Леонід Нагорний – керівник самодіяльного народного Баламутівського хору «Барвінок» (Поділля) – у версії «Губи твої, як маки».
У вальсовому весільному варіанті «А я знайшов другую» (альбом «Танці», 1991) виконував український гурт «Барви», заснований на Львівщині.
Дещо пізніше ця пісня потрапила до поп-гурту «Ненсі», який у 1992 році створив Анатолій Бондаренко в Костянтинівці на Донеччині. Музиканти використали мелодію, частково слова та саму ідею і заспівали її, адаптувавши для «совєцкага народа» під назвою «Дым сигарет с ментолом».
Саме композиція «Дым сигарет с ментолом» зробила гурт популярним в Росії, зокрема в Москві. Таку ж назву отримав їх перший альбом.
Протягом певного часу Бондаренко розповідав, що саме він є автором тексту хіта. Проте на одному з концертів все ж визнав, що пісню «позичили з українських народних пісень».
За твердженням музичних критиків, російськомовна версія стала справжнім «феноменом» для радянських людей. А після небаченого успіху Анатолій Бондаренко все ж йменував себе повноправним автором синглу.
Плаття твоє із
ситцю
Мені ночами сниться.
Не дозволяє мати
Мені з тобой жениться
А я знайшов
другую,
Хоч не люблю та цілую.
Коли її обіймаю,
Тебе лиш одну вспоминаю.
Губи твої мов
маки,
Усмішка ясніше сонця,
Любить мене не хочеш,
Ну що дружи, з ким хочеш.
Скоро ти заміж
вийдеш,
Сім'єю себе окружиш,
Про мене не згадаєш,
Про мене ти забудеш.
Дівчина заміж
вийшла,
Серце дала другому,
А мої рани серця
Не залічить нікому.
Читайте також: Рєпін, Малевич, Айвазовський та Куїнджі – українські художники, яких Росія видає за своїх.