11 лип. 2024 10:57
525
Цікаві факти про лохину.
Лохина – це ягоди синього кольору. Зовні вона нагадує чорницю, проте відрізняється солодшим смаком. Її називають справжнім суперфудом через велику кількість вітамінів та корисних речовин. Україна.info зібрала інформацію про лікувальні властивості лохини, цікаві факти та застереження.
Ягода лохина може позитивно впливати на роботу серця і судинної системи. Також вона корисна для людей із цукровим діабетом, адже знижує рівень інсуліну в крові. Має протизапальний ефект для всього організму.
Попри багато цілющих властивостей, суперфуд підійде не всім. Алергія на лохину спосперігається дуже рідко, однак має серйозний вплив на організм, аж до фатального. Така реакція виникає у людей, травна система яких не здатна розчепити стійкі білки, що містяться у ягоді. Тим, хто має проблеми із такими ферментами, потрібно категорично відмовитися від лохини.
Буяхи (інша назва плодів) мають невелику кількість калорій, однак багато на клітковину і вуглеводи. Магній, кальцій, фосфор, залізо та калій також присутні. Гіперчутливість до деяких компонентів, як правило, проявляється візуально.
Особливо корисні ягоди для жіночого здоров’я. Спостереження засвідчили покращення стану шкіри, волосся і нігтів. У жінок нормалізується менструальних цикл та налагоджується робота ендокринних залоз. Лохина при вагітності рекомендована для майбутніх мам (звичайно, при відсутності алергічних реакцій чи медичних обмежень). До складу входить фолієва кислота, котра дуже необхідна при формуванні плоду у животику. Деякі дослідження говорять, що корисні речовини ягід навіть попереджають передчасні пологи.
Лісова лохина матиме оздоровчий вплив і на чоловіків. Її макро- і мікроелементи не допустять передчасну появу сивого волосся та зможуть вповільнити процес їх випадіння. Лохину потрібно вживати при захворюваннях сечовивідної системи та при проблемах з потенцією.
Ягода довголіття росте на кущах, що сягають до 10 метрів у висоту. Її часто плутають із чорницею, проте різниця помітна після поділу навпіл. У лохини можна побачити світло-зелену середину, чорниця ж має червоне або чорне забарвлення у розрізі.
Читайте також: