Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 16 липня
+34
$   41.26
  44.98

10 лип. 2024 10:50

Останнє оновлення  
10 лип. 2024 10:50
Суспільство
0

95

0

Війна в Україні може тривати ще 3-4 роки – посадовець НАТО

Війна в Україні може тривати ще 3-4 роки – посадовець НАТО

Експерти припустили, коли може завершитися війна в Україні.


Росія «безсумнівно» зможе витримувати життя в умовах воєнної економіки ще мінімум 3-4 роки, тому союзники України зосереджені на тому, що їм доведеться забезпечувати Київ у довгостроковій перспективі.

Про це заявив у ході саміту НАТО у Вашингтоні високопосадовець альянсу, пише «Голос Америки».

Як повідомляють кореспонденти Голосу Америки, які перебувають на місці події, представник НАТО констатував:

«Зрештою, ми всі маємо бути готові продовжувати підтримувати Україну навіть після 2025 року. Ми всі дуже добре розуміємо, і, як ми вже говорили протягом тривалого часу, це не конфлікт, який вірогідно незабаром закінчиться. Він потребуватиме років цілеспрямованих зусиль».

Оцінюючи здатність Росії сприймати рішення влади про перехід економіки на воєнні рейки, посадовець НАТО зауважив – довгострокові наслідки будуть відчутними та значними для російської економіки. Але наразі російське суспільство готове до запропонованого йому способу життя.

Експерти відзначали, що саме від настроїв усередині країни може залежати подальша доля війни.

Так, Вільям Кортні, старший науковий співробітник в американському аналітичному центрі RAND Corporation і колишній посол США у Казахстані та Грузії зауважував: невідомо, чого чекати від Росії, і як довго вона буде готова жити в умовах воєнної економіки.

Експерт нагадав: «Якщо подивитеся на війну, яку Радянський Союз вів проти Афганістану у 1980-х роках, то на півдорозі війни в Москві відбулася лібералізація, змінився режим, з приходом до влади (Михайла) Горбачова, він був сповнений рішучості зменшити військове навантаження на економіку та все суспільство».

Стосовно намірів НАТО, зокрема, практичного результату для України від створення командного пункту у німецькому Вісбадені, високопосадовець альянсу прокоментував:

«Разом з оборонно-промисловими зобов'язаннями це забезпечує стабільні джерела підтримки України. Це механізм координації, за допомогою якого ми гарантуватимемо, що Україна отримає те, що їй потрібно, коли їй це потрібно, і забезпечуємо певну підзвітність, оскільки всі ми знаємо, що існує довгий список обіцянок, а те, що насправді з’являється на полі бою, часто відрізняється від озвученого».

Нагадаємо, Зеленський прокоментував обстріл Києва: «В цей момент ви хочете вбити Путіна».