Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 02 червня
+25
$   36.57
  39.15

12 трав. 2023 08:41

Останнє оновлення  
12 трав. 2023 08:41
Здоров'я
0

24

0

В Україні вперше пересадили кістковий мозок від неродинного донора з України

В Україні вперше пересадили кістковий мозок від неродинного донора з України

Врятувати життя Олега вдалося завдяки його генетичному близнюку з реєстру донорів кісткового мозку.


У київській лікарні «Охматдит» пересадили кістковий мозок від неродинного донора. Вперше донора знайшли всередині України.

Про це повідомляє МОЗ.

Операцію провели 18-річному Олегу з Дніпропетровщини. Минулого літа у нього погіршилось самопочуття. Спочатку батьки подумали, що у хлопця звичайний тепловий удар, однак після аналізів в Олега діагностували апластичну анемію у важкій формі – стан при якому кістковий мозок людини перестає виробляти достатню кількість клітин крові.

Олега почали готувати до трансплантації, але повномасштабна війна створила додаткові труднощі. Раніше донорів знаходили по всьому світу, а стовбурові клітини доставляли до України літак. 

Проте після 24 лютого 2022 клітини спершу доставляють до Польщі, потім кур’єр проходить із ними контроль та везе їх наземним транспортом до Києва. Однак важливо, щоб від забору клітин до трансплантації має минути не більш ніж 72 години.

Врятувати життя Олега вдалося завдяки його генетичному близнюку з реєстру донорів кісткового мозку. Це вперше в Україні трансплантували кістковий мозок від неродинного донора, якого знайшли в Україні. Хлопця виписали з лікарні 11 травня.


10 трав. 2023 12:15

Останнє оновлення  
10 трав. 2023 13:55
Здоров'я
0

17

0
У Полтаві вперше пересадили серце. Показали «коридор пошани» для донора

Завдяки донору вдалося врятувати чотири життя


У Полтаві провели першу операцію з трансплантації серця.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Інституту серця МОЗ.

«Реципієнтом став 49-річний чоловік із Київщини, що мав невтішний діагноз – дилятаційна кардіоміопатія. Наразі все добре, його нове серце вже працює; ми бажаємо йому швидкого відновлення та міцного здоров’я», – йдеться в повідомлення.

Перед трансплантацією серця у Полтаві медики вишикувалися коридором пошани донору. Йому завдячують життям чотири людини. Відео опублікував у Телеграмі голова Дніпропетровської ОВА Дмитро Лисак.

Зазначається, що операцію провели 8 травня у Полтавській обласній лікарні ім. Скліфосовського.