Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 16 липня
+32
$   41.26
  44.98

9 лип. 2024 12:40

Останнє оновлення  
9 лип. 2024 12:40
Суспільство
0

118

0

Українцям пояснили, як виключають світло у кілька черг

Українцям пояснили, як виключають світло у кілька черг

У кожній області споживачі поділені на 6 черг.


9 липня обленерго застосовують обмеження споживання протягом усієї доби. З самого ранку і до 14.00 застосовуються 2 черги графіків погодинних відключень. Далі, з посиленням спеки, планується застосовувати 3-4 черги.

В «Укренерго» також розповіли, як за чергами обмежується споживання.

Споживачі кожної області поділені на 6 черг. Черга – це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават. Споживання в областях відрізняється за обсягами, оскільки залежить від обсягу споживання критичної інфраструктури, та кількості промислових підприємств, які імпортують більше 80% обсягу свого споживання.

Скільки черг засовувати у всіх регіонах одночасно – визначає Диспетчерський центр «Укренерго» для компенсації дефіциту енергії в системі. Яка тривалість черги, яку чергу відключати саме зараз – визначають обленерго у кожному регіоні.

Умовно, 1 черга графіків – 4 години обмежень за добу, 2 черги – 8 годин обмежень за добу, 3 черги – 12 годин обмежень за добу, 4 черги – більше 12 годин обмежень за добу. Але як протягом доби розподілити це навантаження – розраховують обленерго та формують відповідні графіки для кожного регіону.

Інформацію про те, який у споживачів графік погодинних відключень, можна побачити на офіційних сайтах обленерго у вашій області та м. Києві, на їхніх майданчиках у соцмережах.

Нагадаємо, у низці Telegram-каналів поширювали інформацію про те, що з 4 липня Україна примусово переходить до так званої зонової системи відключень електрики. В «Укренерго» вже відреагували на ці повідомлення. Там заявили, що це «нова брехня і фейк», що це вигадані твердження та чергове ІПСО.