27 черв. 2024 09:53
611
Науковці пояснили, що таке магнітна буря та як її фіксуюють.
На українській станції «Академік Вернадський» вивчають і прогнозують магнітні бурі. Вчені можуть проводити дослідження після модернізації геомагнітної обсерваторії. 10-12 травня вдалося зафіксувати найбільшу магнітну бурю за 165 років.
Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
Магнітна буря – це збурення магнітного поля Землі, що може тривати від кількох годин до кількох діб. Магнітні бурі залежать від корональних викидів Сонця, коли у бік Землі рухається великий потік плазми із «вимороженим» магнітним полем.
Під час взаємодії магнітного поля Сонця (його ще називають міжпланетне магнітне поле, ММП) і магнітного поля Землі різко змінюється величина компонент останнього, що і є бурею.
Найпотужнішу геомагнітну бурю зафіксували у 1859 році, вона отримала назву Керрінгтонська подія. Явище мало найвищі індекси: Kp – 9, G – 5, й вивела з ладу більшість магнітних приладів і телеграфні системи.
У травні українціна «Академіку Вернадському»задокументували бурю, яка мала аналогічні індекси: Кр – 9, G – 5. Вчені спостерігали збої в роботі супутників Starlink. У небі фотографували полярні сяйва, не характерні для деяких широт.
Так, ввечері 10 травня у багатьох регіонах України помітили північне сяйво: небо стало насичено рожевим.
Геомагнітне поле як щит, захищає все живе на нашій планеті від згубного зовнішнього випромінювання. Магнітні бурі є досить поширеним явищем, однак на сьогодні не можна на 100% спрогнозувати їх появу.
Довготермінові спостереження, що відбуваються на станції «Академік Вернадський» на постійній основі, допомагають отримувати якісніші прогнози магнітних бур.
Нагадаємо, імператорський пінгвін прийшов на станцію «Вернадського» вдруге за місяць.