Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 23 вересня
+27
$   36.57
  38.9

19 верес. 2023 16:45

Останнє оновлення  
19 верес. 2023 16:45
Економіка
0

60

0

Україна достроково наповнила сховища плановим обсягом газу на зиму

Україна достроково наповнила сховища плановим обсягом газу на зиму

Українські підземні газові сховища — найбільші у Європі.


Обсяг природного газу у сховищах сягнув необхідних 14,7 мільярда кубометрів, повідомили у пресслужбі Міненерго.

Зазначається, що план Кабміну з досягнення показника прогнозного балансу природного газу у сховищах, необхідного для проходження опалювального сезону, вдалося виконати достроково.

Відомо, що українські підземні газові сховища — найбільші у Європі. Вони розташовані на глибині від 400 м до 2 км, тому зберігати газ повністю безпечно.

Голова НАК «Нафтогаз України» Олексі Чернишов заявив, що Україні вистачить запасів газу у підземних сховищах на опалювальний сезон.

14 верес. 2023 13:34

Останнє оновлення  
14 верес. 2023 13:34
Економіка
0

113

0
Іноземні трейдери закачали в українські підземні газові сховища понад 1,8 млрд кубометрів газу

Україна має найбільші газові сховища в Європі


Станом на 13 вересня обсяг газу від іноземних трейдерів, які скористалися послугою зберігання блакитного палива в українських підземних сховищах (ПСГ), склав понад 1,8 млрд метрів кубічних.

Про це повідомляє Міненергетики.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, це стало можливим, зокрема, завдяки сертифікації ПСГ за європейськими стандартами, що є вагомим кроком на шляху до створення в Україні енергетичного хабу.

«Європейські підземні газові сховища заповнені на близько 94%. Тому потужності «Укртрансгазу» для зберігання газу в ПСГ стають ще більш привабливими для європейських трейдерів. Це хороший знак для нас і для Європи, адже спільно ми посилюємо енергетичну безпеку континенту», - зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Варто зазначити, що Україна має найбільші газові сховища в Європі – об’ємом понад 30 млрд куб. метрів, з яких близько 15 млрд кубів може запропонувати європейським партнерам.

Минулого тижня Проєктом енергетичної безпеки USAID було опубліковано звіт щодо стрес- тесту, ініційованого Міненерго та змодельованого міжнародною експертною групою. За його результатами українська ГТС та ПСГ готові успішно працювати в умовах воєнних викликів та у разі припинення транзиту російського газу.