Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 03 жовтня
+7
$   36.57
  38.52

13 лип. 2022 20:47

Останнє оновлення  
1 берез. 2023 12:23
ПолітикаТоп новини
0

35

0

Україна розриває дипломатичні відносини з КНДР

Україна розриває дипломатичні відносини з КНДР


Міністерство закордонних справ України засуджує рішення Корейської Народної Демократичної Республіки визнати «незалежність» окупованих Росією територій у Донецькій та Луганській областях України – про це заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

За його словами, Київ розглядає це рішення як спробу підірвати суверенітет України. Ніколенко вказує на те, що крок Пхеньяну не матиме юридичних наслідків та не змінить міжнародно визнаних кордонів України.

«Розглядаємо це рішення як спробу підірвати суверенітет та територіальну цілісність України з боку Пхеньяна, грубе порушення Конституції України, Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права. Визнання північнокорейським режимом «суб’єктності» російських окупаційних режимів на Донеччині та Луганщині є нікчемним, не матиме юридичних наслідків та не змінить міжнародно визнаних кордонів України», - йдеться у заяві.

У відповідь на такий недружній акт Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин з Корейською Народною Демократичною Республікою.

Політичні та економічні контакти із КНДР не здійснюються через накладені на цю країну міжнародні санкції.

«Звернення Росії до КНДР про підтримку в легітимізації силового захоплення частини української території говорить більше про токсичність Москви, ніж Пхеньяна. В Росії більше не залишилося союзників у світі, окрім країн, які залежать від неї фінансово і політично, а рівень ізоляції РФ скоро досягне рівня ізоляції КНДР. Україна і надалі максимально жорстко реагуватиме на зазіхання на її суверенітет та територіальну цілісність», - наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Раніше Зеленський заявив, що Україна розриває відносини з Сирією.