Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 22 червня
+29
$   40.45
  43.23

7 верес. 2022 15:22

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:50
Топ новиниСуспільство
0

78

0

Удари по Криму, ключ до перемоги і можливий наступ на Київ. Що розповіли Залужний та Забродський у спільній статті

Удари по Криму, ключ до перемоги і можливий наступ на Київ. Що розповіли Залужний та Забродський у спільній статті


Удари по Криму, ключ до перемоги і можливий наступ на Київ. Що розповіли Залужний та Забродський у спільній статті

У спільній статті Головнокомандувача Валерія Залужного та першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони і розвідки Михайла Забродського йдеться, що ЗСУ таки завдавали ударів по тимчасово окупованому Криму.

Зокрема йдеться про удари по аеродрому "Саки", де згоріло багато російських літаків.

Статтю Залужного та Забродського опублікована на сайті "Укрінформ".

«…Громадяни РФ не так болісно сприймають втрати, невдачі, а головне – вартість цієї війни в усіх її розуміннях. Переконливим прикладом правильності такого підходу в поточному році є успішні зусилля ЗС України з фізичного перенесення бойових дій на тимчасово окуповану територію АР Крим. Йдеться про серію успішних ракетних ударів по кримським авіабазам противника, перш за все – по аеродрому Саки. Завдання ЗС України на 2023 рік - зробити для росіян та в інших окупованих територіях ці відчуття гострішими, природнішими і цілком відчутними, попри значну відстань до цілей», - йдеться у статті.

[caption id="attachment_18460" align="alignnone" width="640"]Удари по Криму, ключ до перемоги і можливий наступ на Київ. Що розповіли Залужний та Забродський у спільній статті Валерій Залужний[/caption]

Кампанія з визволення Криму є важливим, однак не єдиним фактором для перемоги України у розв'язаній Росією війні.

На думку авторів, навіть за умови визволення півострова від російських загарбників залишається небезпека їх перебазування на інші території та нового етапу протистояння.

«Ніщо не може суттєво завадити болісному, але цілком реальному перебазуванню Чорноморського флоту до військово-морської бази Новоросійськ на східному узбережжі Чорного моря, і військова присутність агресора в регіоні буде збережена разом із загрозою ракетних ударів. Подібне можна припустити і для використання російською авіацією, наприклад, аеродромів Приморсько-Ахтарськ та Єйськ. Втрата значної кількості запасів матеріальних засобів для ЗС рф матиме лише тимчасовий ефект. Втрати в особовому складі й техніці, щонайменше в плані чисельності, росіяни з часом можуть поповнити», - наголошується в статті.

Війна Росії проти України продовжиться у 2023 році. Наразі ситуація на фронті не укладається в рамки ні бліцкригу, задуманого росіянами, ні інших воєн у ХХІ столітті.

Глибоко аналізуючи чинну ситуацію на фронті, воєначальники вважають, що війна РФ проти України продовжиться у 2023 році. Можливі різні сценарії розвитку подій та напрямки, які зацікавлять ворога. На переконання Залужного та Забродського, росіяни мають "певні оперативні перспективи" на Ізюмському та Бахмутському напрямках. Кінцевою метою таких дій може бути повна окупація Донецької області.

Однак окупанти розглядають й більш "привабливі" сценарії, зокрема просування на Запорізькому напрямі. Тоді росіяни відкриють шлях для потенційного захоплення Запоріжжя та Дніпра. У такому разі Україна може втратити контроль над значною частиною лівобережжя.

Залужний та Забродський вважають, що не можна повністю виключати те, що росіяни повернуться до задумів знову йти на Київ з території Білорусі.

При цьому генерали зауважують, що найбільше росіянам вигідно просуватися на півдні - з плацдарму на правому березі Дніпра в Херсонській області. Успіхи на цій ділянці фронту відкривають для окупантів  реальні перспективи для захоплення Миколаєва та Одеси, а створюють загрозу у бік Кривого Рогу та надалі – центральним та західним регіонам України.

Удари по Криму, ключ до перемоги і можливий наступ на Київ. Що розповіли Залужний та Забродський у спільній статті - фото 2

Українські воїни можуть кардинально змінити оперативну ситуацію на фронті. Залужний та Забродський назвали єдиний метод.

"Єдиним шляхом кардинальної зміни стратегічної ситуації, беззаперечно, є нанесення ЗС України протягом кампанії 2023 року декількох послідовних, а в ідеальному випадку - одночасних контрударів. Зайвим є наголошувати окремо на їх суто військовому, а також політичному та інформаційному значеннях. Водночас, питання їх організації та здійснення потребує більшої уваги", - пишуть генерали.