Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 30 вересня
+12
$   36.57
  38.74

13 трав. 2022 08:40

Останнє оновлення  
1 берез. 2023 12:23
Світ
0

10

0

У США сенатор заблокував надання Україні ще $40 мільярдів допомоги

У США сенатор заблокував надання Україні ще $40 мільярдів допомоги


Американський сенатор-республіканець Ренд Пол заблокував надання Україні ще $40 мільярдів допомоги — він хоче, щоб був генеральний інспектор для контролю за витратами.

Про це інформують американські газети The Washington Post і The Wall Street Journal.

Голосування в Сенаті за прискореною процедурою вимагало одноголосного ухвалення рішення (100 голосів), а це одноосібне блокування означає, що палата не схвалить цей захід цього тижня. Президент США Джо Байден хотів, щоб законопроєкт, відповідно до якого Україні надається економічна, гуманітарна та оборонна допомога на $39,8 мільярда, був у нього на столі до кінця цього тижня.

«Ми не можемо врятувати Україну, прирікаючи економіку США», — сказав сенатор про голосування.

Через протидію Ренда Пола швидкому голосуванню Сенат тепер має пройти через усі звичайні процедурні моменти. Сенатор сказав, що єдиний спосіб змусити його проголосувати за законопроєкт — це якби йому дозволили включити положення, яке вимагає призначити генерального інспектора з нагляду над фінансуванням.

Лідер сенатської більшості Чарльз Шумер і лідер сенатської меншості Мітч МакКоннелл запропонували Полу проголосувати за його поправку, але він відкинув це. «Коли у вас є пропозиція внести поправку до законопроєкту, ви не можете просто вийти та вимагати її [затвердження] указом. Спочатку ви повинні переконати інших учасників підтримати її. Так працює Сенат», — аргументував Ренд Пол.