Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 03 жовтня
+8
$   36.57
  38.52

5 січ. 2022 14:48

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:20
СвітТоп новини
0

33

0

У місті Алмати відновилися сутички, горять адміністративні будівлі

У місті Алмати відновилися сутички, горять адміністративні будівлі


У казахстанському місті Алмати поновилися сутички протестувальників з військовими, повідомляється про постраждалих правоохоронців. Люди також увірвалися до будівлі міської адміністрації, вона загорілася, пише УНН.

За повідомленнями місцевих Telegram-каналів, в Алма-Ати протестувальники близько 11 ранку за місцевим часом почали штурм будівлі Адміністрації.

Військові спробували відігнати їх світлошумовими гранатами, проте пізніше людям, за повідомленнями - озброєним, все ж вдалося пробратися в будівлю. Пізніше вона загорілася.

Також повідомляється, що горить будівля міської прокуратури.

Протестувальники б'ють військових.

Відомо, що у різних містах Казахстану пройшли мітинги на тлі підвищення цін на скраплений газ. Протести країни спалахнули після того, як 1 січня вдвічі зросли ціни на автомобільний газ: з 60 тенге до 120 за літр.

У ніч на середу через масовий характер мітингів президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ввів в Алма-Аті і Мангістауської області надзвичайний стан.

З 5 по 19 січня в цих регіонах діятимуть комендантська година, обмеження на в'їзд і виїзд, заборона на продаж зброї та боєприпасів фізособам, проведення мирних зібрань та організацію страйків.

Увечері 4 січня глава держави закликав присутніх "не піддаватися на провокації зсередини і ззовні" і говорив, що влада в країні не впаде. Проте, на ранок 5 січня Токаєв відправив уряд Казахстану у відставку.

Повідомлялося, що понад 200 осіб затримали за порушення громадського порядку під час протестів у Казахстані.

5 січня Токаєв доручив ввести тимчасове державне регулювання цін на скраплений газ, а також бензин і дизель.

title