Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 15 квітня
+13
$   39.4
  41.97

29 черв. 2023 08:39

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Суспільство
0

150

0

У двох областях розпочинають навчання на випадок підриву Запорізької АЕС

У двох областях розпочинають навчання на випадок підриву Запорізької АЕС

Навчання стартують у Дніпропетровській та Запорізькій областях


Screenshot_2

У Запорізькій та Дніпропетровській областях сьогодні розпочинаються масштабні навчання на випадок можливої надзвичайної ситуації на Запорізькій АЕС.

Про це 29 червня повідомили обласні військові адміністрації.

"Розпочинаються командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту Запорізької області. Тренування відбуватиметься на території міста Запоріжжя та Запорізького району. Метою заходу є злагодження дій всіх служб у разі реальної загрози виникнення надзвичайної ситуації на ЗАЕС", - написав у Telegram голова Запорізької ОВА Юрій Малашко.

З його слів, можливі тимчасові обмеження руху на окремих ділянках. "Просимо громадян зберігати спокій та з розумінням поставитись до деяких незручностей! Звертаємо увагу, що ситуація контрольована, тому просимо громадян утриматися від надмірної інформаційної уваги до проведення тренувань", - зауважив голова ОВА.

При цьому навчання відбудуться і на Дніпропетровщині.

"Сьогодні в Нікопольському та Криворізькому районах будемо відпрацьовувати дії на випадок теракту на Запорізькій АЕС. Не панікуйте! Це навчання", - зазначив у Telegram голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

З його слів, масштабні навчання в області відбуватимуться 29-30 червня.

"Відпрацюємо алгоритм дій на випадок теракту на Запорізькій АЕС. Адже в разі надзвичайної ситуації всі служби мають діяти чітко і злагоджено – від цього залежатимуть життя", - зазначав раніше Лисак.

Акцент під час навчань, з його слів, робитимуть на плані евакуації.

27 черв. 2023 08:43

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Суспільство
0

119

0
США не бачать ознак того, що росіяни готові підірвати ЗАЕС

Раніше Буданов заявив, що Росія завершила підготовку до теракту на Запорізькій АЕС.


Screenshot_1

В адміністрації Джо Байдена наразі не вважають «неминучою» загрозу підриву російськими окупантами Запорізької АЕС, попри останні повідомлення ГУР МОУ про підготовку Росією теракту.

Про це представник Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі розповів на брифінгу.

«Я не збираюся вдаватися до конкретних розвідувальних даних. Скажу лише, що ми дуже уважно стежимо за цим. Ми бачили ці звіти. Як ви знаєте, у нас є можливість моніторити радіоактивність поблизу станції, і ми не бачили жодних ознак того, що ця загроза є неминучою. Але ми стежимо за цим дуже, дуже уважно», - заявив він.

При цьому, відповідаючи на додаткове питання щодо можливості застосування Росією ядерної зброї, Кірбі сказав, що США наразі не бачать цього також.

«Скажу одне − що Росія є ядерною державою. І ми відстежуємо, наскільки це можливо, стратегічну позицію Росії, її ядерний потенціал. Це продовжується. І ми не бачимо жодних ознак − окрім бурхливої риторики − ми не бачимо жодних ознак того, що є якийсь намір застосувати ядерну зброю на території України», - наголошує представник Білого дому.

Він також додав, що США «не зробили нічого і не бачили нічого, що могло б змусити Америку змінити її власні стратегічні сили стримування».