Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 21 лютого
+6
$   38.48
  41.54

25 січ. 2024 10:26

Останнє оновлення  
25 січ. 2024 10:26
Суспільство
0

373

0

Ще 4 українських дітей вивезли з тимчасово окупованих територій та РФ

Ще 4 українських дітей вивезли з тимчасово окупованих територій та РФ

Це вже 15 рятувальна місія команди Save Ukraine.


Команді фонду Save Ukraine вдалося вивезти ще чотирьох українських дітей із тимчасово окупованих територій та Росії.

Про це засновник та керівник фонду Save Ukraine Микола Кулеба написав у Telegram.

«Сьогодні діти нарешті зустрілися зі своїми рідними після тривалого розлучення. Деякі з них не бачилися майже два роки. Декого – батьки не могли забрати вже кілька місяців, і дитину росіяни хотіли віддати в реабілітаційний центр. На щастя, ці випробування вже позаду, і зараз усі діти в безпеці», – йдеться у дописі Кулеби.

Він зазначив, що це вже 15 рятувальна місія Save Ukraine, а всього команді фонду вдалося повернути вже 231 українську дитину з Росії та тимчасово окупованих українських територій.22 січ. 2024 15:48

Останнє оновлення  
22 січ. 2024 15:48
Події
0

62

0
Росіяни вивезли 17 дітей з інвалідністю з Донеччини на «реабілітацію» до РФ

За минулий рік так вивезено 150 українських дітей.


З окупованих території Донеччини вивезли 17 дітей із захворюваннями нервової системи та опорно-рухового апарату до підмосковного реабілітаційного центру «Огоньок».

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

«Уповноважена президента РФ з прав дитини Марія Львова-Бєлова вчергове сприяла вивезенню українських дітей з тимчасово окупованої Донеччини на «реабілітацію», – пише Лубінець.

За словами уповноваженого, протягом 2023 року, вдалося «оздоровити й реабілітувати» 150 українських дітей, які наразі проживають «у нових регіонах Росії» – саме так в РФ називають тимчасово окуповані території Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей.

«Практика вивезення дітей України є не жестом доброї волі з метою допомогти, а стратегічно важливою програмою держави-агресора – коли під приводом надання медичної допомоги відбувається примусова паспортизація росіянами громадян України. Адже обов’язковою умовою для лікування є наявність російського паспорта, який за наказом Путіна оформлюється за спрощеною процедурою», – додав Лубінець.