Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 25 лютого
+6
$   38.35
  41.56

2 лют. 2024 13:13

Останнє оновлення  
2 лют. 2024 13:21
Події
0

222

0

Росіяни скинули авіаційні бомби на пам’ятку Кам’янська Січ

Росіяни скинули авіаційні бомби на пам’ятку Кам’янська Січ

Кам’янська Січ — один з останніх адміністративних і військових центрів Війська Запорозького Низового за часів його перебування під протекцією Кримського ханства у першій третині 18 ст.


Росіяни скинули авіаційні бомби на пам’ятку Кам’янська Січ
Фото - ілюстративне

1 лютого російські війська завдали авіаудару по території пам’ятки національного значення Кам’янська Січ, що входить до складу Національного заповідника «Хортиця». Культурний об’єкт, що знаходиться у Херсонській області, містить Могилу кошового отамана Костя Гордієнко та кладовище запорізьких козаків першої половини XVIII ст.

Про це повідомляє Міністерство культури.

«На рахунку країни-агресорки вже понад 120 пошкоджених чи зруйнованих пам’яток національного значення. Сьогодні Росія завдала чергового удару по нашій спадщині — поцілила у Кам’янську Січ. Це вкотре доводить, що Російська Федерація цілеспрямовано нищить нашу матеріальну культуру, аби стерти українців як націю. Однак їй це не вдасться: Росія не зможе оминути покарання за свої злочини і відповідатиме за них у міжнародних судах», — заявив Ростислав Карандєєв.

Відео обстрілу Кам’янської Січі з’явилося в російських телеграм-каналах. На кадрах видно, як під час обстрілу культурний об’єкт зазнав трьох потужних вибухів. Перший стався безпосередньо на місці розташування колишньої Кам’янської Січі, точніше — на території господарчого передмістя Січі, де протягом багатьох років здійснювали розвідувальні та дослідницькі роботи співробітники заповідника «Хортиця». Тут знаходяться ще недосліджені виробничі об’єкти залізотопного та гончарного комплексу першої половини 18 ст.  

Росіяни скинули авіаційні бомби на пам’ятку Кам’янська Січ

Другий приліт стався на територію сучасного туристичного об’єкта, де розташовується лапідарій, на якому представленні кам’яні пам’ятки (зернотерки, гармани тощо) у безпосередній близькості від хреста та могили кошового отамана Костя Гордієнко та в’їзних воріт Січі, побудованих у 2009 р. Також в цьому місці розташовується грот та залишки колишнього маєтку поміщика Агаркова.

Співробітники Національного заповідника «Хортиця» розпочали документування наслідків атаки на унікальну пам’ятку козацької доби.

Росіяни скинули авіаційні бомби на пам’ятку Кам’янська Січ - фото 2

10 січ. 2024 17:26

Останнє оновлення  
10 січ. 2024 17:26
Події
0

79

0
На Харківщині росіяни скинули дві авіабомби – загинула жінка

Внаслідок вибуху пошкоджено будівлі.


Вдень 10 січня, росіяни скинули дві керовані авіаційні бомби на село с. Вільхуватка, що на Харківщині.

Про це повідомили в МВС.

Унаслідок одного з влучань частково зруйновано будівлю навчального закладу. Виникла пожежа, яку ліквідували вогнеборці.

Друга бомба влучила у землю на території приватного сектору. Унаслідок вибуху загинула 48-річна жінка.

Також пошкоджено щонайменше 10 житлових будинків і магазин.

На Харківщині росіяни скинули дві авіабомби – загинула жінкаНа Харківщині росіяни скинули дві авіабомби – загинула жінка - фото 2На Харківщині росіяни скинули дві авіабомби – загинула жінка - фото 3