Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 20 травня
+16
$   39.67
  43.08

9 трав. 2024 11:31

Останнє оновлення  
9 трав. 2024 11:31
Політика
0

384

0

Рада звільнила міністра Сольського, проти якого відкрили кримінальну справу

Рада звільнила міністра Сольського, проти якого відкрили кримінальну справу

25 квітня Сольський подав у відставку. 


9 травня Верховна Рада проголосувала за відставку міністра аграрної політики Миколи Сольського.

26 квітня Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід міністрові агрополітики. Раніше йому оголосили підозру у заволодінні землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн. Посадовця відправили на два місяці під варту, призначивши заставу понад 75 мільйонів гривень. Її внесли наступного дня.

У чому підозрюють Миколу Сольського?

У межах досудового розслідування встановлено, що у 2017 році власник низки сільгосподарських компаній, який згодом став народним депутатом України IX скликання та очолив аграрний комітет ВРУ, у змові з головою Держгеокадастру України та кураторами органів Держгеокадастру вирішив заволодіти землею, яка перебувала у користуванні двох держпідприємств на Сумщині.

Задля реалізації схеми, її учасники спочатку забезпечили знищення документів, на підставі яких держпідприємства мали право постійного користування землею. Що у подальшому стало підставою для складення обласним Держгеокадастром акту про самовільне зайняття цих ділянок державними підприємствами.

Аби унеможливити передачу землі стороннім особам її включили до переліку на аукціон з права оренди, однак жодних торгів так і не було проведено.

Згодом ці землі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру передали у приватну власність. При цьому землі передавались наперед визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю, а умовою отримання землі було підписання договору про її передачу в оренду агрохолдингу ще до моменту отримання.