Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 23 вересня
+27
$   36.57
  38.9

18 верес. 2023 11:13

Останнє оновлення  
18 верес. 2023 11:13
Економіка
0

157

0

Показали, як в Рівненську АЕС вперше завантажили неросійське паливо. Відео

Показали, як в Рівненську АЕС вперше завантажили неросійське паливо. Відео

Паливо було вироблене компанією Westinghouse за участі українських фахівців.


З’явилося відео, як вперше в атомний блок на Рівненській АЕС завантажено атомне паливо неросійського виробництва.

Відео опублікувало Міністерство енергетики України

У відомстві назвали подію історично, адже Україна ставить крапку в монополії Росії на ринку ядерного палива.

Паливо було вироблене компанією Westinghouse за участі українських фахівців. Ця подія відкриє шлях до швидких санкцій проти росіян.

Міністр енергетики Герман Галущенко наголосив, що наразі не залишилось перепон для запровадження санкцій в атомній галузі проти Росії. Завантаження шведського ядерного палива у реактор Рівненської АЕС продемонстрував, що країна-агресор вже не є унікальним виробником у цій сфері.

«Не залишилося жодної перепони для того, аби накласти санкції на російську атомну галузь», – сказав Галущенко.

Міністр зазначив, що до цього ядерне паливо цього типу виготовлялося виключно Росією, через що країни, які його використовували, були залежними від держави-терориста. Цей аргумент, зокрема, використовувала низка держав, аргументуючи під час відповідних перемовин свою відмову від накладання швидких санкцій на російську атомну галузь.

«Зараз уже ведеться робота з низкою європейських країн, підписані відповідні документи. Ми працюємо над тим, аби замінити Росію на ринку ядерного палива», — додав Герман Галущенко.

За даними британської розвідки, перезавантаження реактора на Рівненській АЕС західним паливом замість російського, суттєво зменшує вплив РФ на енергозабезпечення України. 

Screenshot_2

На Рівненській АЕС завантажено паливо неросійського виробництва

11 верес. 2023 13:33

Останнє оновлення  
11 верес. 2023 13:35
Економіка
0

90

0
Вперше на Рівненській АЕС у реактор завантажили неросійське ядерне паливо

Україна продовжує курс на зміцнення енергетичної незалежності - кажуть в міністерстві


Україна вперше завантажила ядерне паливо неросійського походження в один із реакторів Рівненської атомної електростанції.

Як повідомляє Міністерство енергетики України, у реактор ВВЕР-440 завантажили паливо компанії Westinghouse Electric Sweden (американське підприємство у Швеції), вироблене за участю фахівців українського НАЕК «Енергоатом».

«Україна продовжує курс на зміцнення енергетичної незалежності і показує світові приклад того, як можна усунути державу-терориста росію з ринків ядерних технологій [...]. Раніше реактори цього типу [ВВЕР-440] працювали тільки на ядерному паливі російського виробництва», — повідомила пресслужба відомства.

За даними Міненерго, контракт на постачання відповідних паливних збірок ВВЕР-440 укладено у вересні 2020 року. Зараз у Європі працюють 17 блоків ВВЕР-440. Донедавна вони не мали альтернативи російському паливу.