Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 23 квітня
+10
$   39.59
  42.26

2 лип. 2023 12:01

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Суспільство
0

164

0

Під Києвом розкопали британські літаки «Ураган» часів Другої світової війни

Під Києвом розкопали британські літаки «Ураган» часів Другої світової війни

Це вперше в Україні знайшли залишки такої кількості Hurricane


Hawker_Hurricane_I_'R4118_UP-W'_(G-HUPW)_(41455530471)

Фахівці Національного музею авіації України проводили розкопки в яру під Києвом, бо там виявили нерозірвану бомбу часів Другої світової війни. Пізніше металошукачі знайшли ще дещо — вісім британських винищувачів Hawker Hurricane.

Про це пише BBC.

Велика Британія відправила ці літаки як частину пакета союзницької військової підтримки СРСР, яку оплачували Сполучені Штати за схемою ленд-лізу.

Авіаційні експерти кажуть, що це вперше в Україні знайшли залишки такої кількості Hurricane, хоча з 1941 до 1944 року для підтримки радянських військових до СРСР відправили близько 3 000 британських винищувачів. Більшість з них знищили під час боїв, а частину розібрали.

За законами ленд-лізу Радянський Союз мав оплатити будь-яку військову техніку, передану союзниками, яка залишилася неушкодженою після війни. Натомість СРСР навмисно пошкоджував і ховав її.

Так сталося і з вісьмома Hurricane — у них вилучили інструменти, радіостанції, кулемети та будь-який корисний металобрухт, скинули тракторами в неглибокий яр і засипали землею. До цього їх використовували для захисту основних транспортних вузлів.

Керівник наукової частини музею Валерій Романенко зазначив, що «Урагани» відіграли важливу роль в історії України, тому що «Hurricane є символом британської допомоги в роки Другої світової війни, так само як ми дуже цінуємо британську допомогу зараз».

Під Києвом розкопали британські літаки «Ураган» часів Другої світової війниПід Києвом розкопали британські літаки «Ураган» часів Другої світової війни - фото 2