Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 03 жовтня
+8
$   36.57
  38.52

24 січ. 2022 10:16

Останнє оновлення  
1 берез. 2023 12:22
СуспільствоТоп новини
0

28

0

Офіційно: США евакуює своїх дипломатів, іншим американцям радять самостійно покинути Україну

Офіційно: США евакуює своїх дипломатів, іншим американцям радять самостійно покинути Україну


Державний департамент 23 січня повідомив, що родини американців, які працюють у посольстві США в Україні, мають покинути країну. Не основні співробітники посольства теж можуть добровільно покинути Україну коштом держави, пише «Радіо Свобода».

Розпорядження видане «у зв’язку з існуючою загрозою військових дій з боку Росії», йдеться в заяві відомства.

Повідомляється, що влада «не зможе евакуювати» усіх громадян США з України, тому їм слід «відповідно планувати», розглядаючи можливість використання комерційних варіантів евакуації, заявив високопосадовець Держдепартаменту під час онлайн-конференції.

«Це розумні запобіжні заходи, які жодним чином не підривають нашу підтримку чи відданість Україні», – сказав він.

Посадовець Держдепартаменту відмовився оцінити, скільки американців проживає в Україні, але наголосив, що посольство США «продовжить безперебійну роботу, щоб підтримати Україну в цей критичний момент».

Безпекові умови, особливо вздовж кордонів України, а також в окупованому Росією Криму та на сході України, контрольованому Росією, «непередбачувані та можуть погіршитися без найменшого повідомлення», йдеться у заяві. «Демонстрації, які часом переходять у насильство, регулярно відбуваються по всій Україні, у тому числі й у Києві».

На запитання, чи означає наказ про виїзд співробітників посольства, що Сполучені Штати вважають перебування Києва під загрозою, – високопосадовець Держдепартаменту відповів, що США намагаються діяти обачно.

Він додав, що Росія може напасти будь-якої миті, але Сполучені Штати не знають, яким є рішення російського президента Володимира Путіна.

«Ми не говоримо, що знаємо, що [вторгнення] станеться. Ніхто з нас не знає, яке рішення ухвалить президент Путін», – сказав високопосадовець Держдепартаменту.