Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 05 лютого
--1
$   41.76
  43.12

Нейрохірург розповів, чому не можна «вправити диск», а біль у спині – це не остеохондроз

20 січ. 2025 12:12

Здоров'я
0

520

0
Нейрохірург розповів, чому не можна «вправити диск», а біль у спині – це не остеохондроз

Андрій Галій спростував популярні міфи щодо болю у спині.


Харківський нейрохірург Андрій Галій переконує, що біль у спині майже ніколи не пов’язаний із остеохондрозом, а вправити диск у хребет – не можливо, бо він не випадає звідти.

Про поширені міфи фахівець розповів у проєкті LUKI.

Діагноз «остеохондроз»

«На пострадянському просторі сформувалася така думка, що будь-який біль у спині – це остеохондроз. Тобто проблема у хрящах та кістках. Але насправді це не так. Світова медицина каже, що остеохондроз є проблемою підліткового віку та росту кісток. Ніякого відношення, глобального, до тих змін, що відбуваються з віком у людини, немає», - пояснює нейрохірург.

За словами Андрія Галія люди часто починають неправильне лікування, списуючи все на остеохондроз. Він пригадав випадок з власної практики, коли клієнтка масажами лікувала біль, що був наслідком перелому хребта.

«У пацієнтки боліла спина. Біль – це сигнал організму і він списувався на остеохондроз. Жінка ходила до остеопатів, масажистів… А вся проблема полягала у тому, що вона близько місця тому дуже сильно вдарилася і зламала хребет, не знаючи цього.

Вона зробила рентген, на якому нічого не було видно, треба було робити КТ», - зазначив медик.

Нейрохірург розповів, чому не можна «вправити диск», а біль у спині – це не остеохондроз

Вправити диск і розсмоктати грижу

Нейрохірург запевняє, що популярна у народі послуга «вправляння грижі» неможлива анатомічно. Теж саме стосується її «розсмоктування». За його словами, у медицині дійсно є поняття резорбції – розсмоктування. Цей процес абсолютно фізіологічний, на який не здатна вплинути жодна із маніпуляцій «знахарів».

«Інколи організм починає атакувати ті клітини, які знаходяться не на своєму місці. І дійсно, через певний проміжок часу грижі може і не бути. Наприклад, через пів року. Як викликати або пришвидшити такий процес, лікарі наразі не знають», - додає Галій.

Вставити диск – також не можна, бо він не випадає.

«Це така образна фраза, яка колись, мабуть, була сказана, щоб людина краще розуміла, що ми робимо», - припускає фахівець.

Міжхребцевий диск випасти не може.

«Може вийти пульпозне ядро, це така структура цього диску. Тоді формується грижа. Диск – це майже єдине ціле із хребцями. Якщо вийшов диск, то і хребець може «вийти погуляти», - підсумовує нейрохірург.

Він також визнає, що сьогодні українці часто довіряють масажистам, які обіцяють за 10 сеансів виправити те, що лікується лише оперативним шляхом.

Читайте також