Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 24 травня
+15
$   39.92
  43.31

3 січ. 2024 08:14

Останнє оновлення  
3 січ. 2024 08:14
Суспільство
0

109

0

Нардепка: підготують новий законопроєкт про мобілізацію – компромісний

Нардепка: підготують новий законопроєкт про мобілізацію – компромісний

Запропонований варіант законопроєкту не проголосують у ВРУ.


Урядовий законопроєкт про мобілізацію не будуть виносити на розгляд Верховної Ради в тому вигляді, в якому його зареєстровано.

Про це в ефірі марафону новин повідомила заступниця голови комітету з питань інформаційної політики нардеп від "Слуги народу" Євгенія Кравчук, яку цитує "Інтерфакс-Україна"  

За її словами, буде підготовлено компромісний варіант.

"Ми вже розуміємо, що в такому вигляді законопроєкт не буде голосуватися, ухвалюватися. І я думаю, що це буде все-таки комітетська версія, профільного комітету з питань безпеки й оборони.

І цього тижня робочі групи вже будуть напрацьовувати такий більш компромісний варіант, який дав би змогу його проголосувати в сесійній залі", - зазначила нардепка.

27 груд. 2023 17:07

Останнє оновлення  
27 груд. 2023 17:07
Економіка
0

95

0
Де взяти грошей на велику мобілізацію – ще не знають у Мінфіні

У міністерстві припускають, що доведеться шукати можливості щодо додаткових доходів, додаткових джерел фінансування.


Де взяти грошей на велику мобілізацію – ще не знають у Мінфіні

Міністерство фінансів має багато питань щодо продовження мобілізації, а саме її термінів, планів та прогнозної чисельності осіб. На сьогодні внутрішній потенціал фінансування військових потреб армії вичерпано.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко під час ютуб-проекту Forbes «Business Breakfast з Володимиром Федоріним».

За його словами, для початку потрібно дати Генштабу та Міноборони можливість знайти підходи у цьому питанні та запропонувати рішення, як вони бачать оптимізацію діючих витрат, бо Україна виснажила внутрішній потенціал щодо фінансування військових потреб.

Штучно збільшити видатки не вийде, адже їх просто немає, зазначив Марченко.

«Якщо нам потрібно буде їх знайти, то нам потрібно розуміти в часі – їх потрібно знайти вже сьогодні, чи це березень-квітень-травень, можливо, друге півріччя. Тобто мені потрібна картина, як міністру, тоді можна буде говорити про забезпечення цих потреб», – пояснив глава Мінфіну.

Він додав, що не виключає, що доведеться шукати можливості щодо додаткових доходів, додаткових джерел фінансування внутрішніх.

«Але поки що рано говорити про цифри, тому що несформоване розуміння потреб з боку відповідальних структур», – сказав він.

Марченко заявив, що Мінфін не має інформації про те, яку потребу треба буде забезпечити.

Він додав, що саме Міноборони рахує потреби ЗСУ, визначає можливі джерела оптимізації існуючих потреб і виходити з Мінфіном на спільне рішення.

Відповідаючи на запитання щодо заяв президента Володимира Зеленського, що мобілізація коштуватиме Україні додаткові 500 млрд грн, Марченко заявив, що такі розрахунки можна назвати «досить коректними».