Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 15 квітня
+9
$   39.57
  42.16

7 лип. 2023 16:01

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Здоров'я
0

122

0

МОЗ підтримує легалізацію в Україні медичного канабісу

МОЗ підтримує легалізацію в Україні медичного канабісу

Законопроект, який наразі перебуває на розгляді у парламенті, дозволяє використовувати в медичних цілях препарати, які були виготовлені з медичного канабісу


ffeec68-depositphotos-bukhta79-1600

У Міністерстві охорони здоров’я України підтримують легалізацію препаратів, які виготовлені на основі медичного канабісу. 

Про це в ефірі інформаційного телемарафону повідомив заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санлікар України Ігор Кузін.

"З боку Міністерства охорони здоров’я ми, безумовно, підтримуємо таку законодавчу ініціативу", - зазначив він.

За словами Кузіна, законопроект, який наразі перебуває на розгляді у парламенті, дозволяє використовувати в медичних цілях препарати, які були виготовлені з медичного канабісу. Він наголосив, що багато країн вже ухвалили відповідні зміни до законодавства.

"Це не означає, що канабіс буде використовуватися для рекреаційних цілей. Це означає, що через певні регуляції буде дозволено використовувати препарати медичних конопель саме при лікуванні пацієнтів… Мова йде виключно про медичне застосування", - сказав санлікар.

Зокрема, йдеться про лікування людей, які мають хронічний біль, неврологічні розлади та психічні розлади. Кузін уточнив, що медичний канабіс використовуватиметься за наявності доказової бази щодо ефективності його використання. Він підкреслив, що відповідні препарати продаватимуть за рецептами.

За словами посадовця, ще необхідно розробити клінічні протоколи щодо дозування та конкретних випадків використання таких ліків. Для цього необхідно близько шести місяців. Крім того, препарати мають пройти реєстрацію в Україні.

"Міністерство охорони здоров’я надало позитивну оцінку цьому законопроекту. Тому ми очікуємо, що він найближчим часом може бути винесений в зал Верховної Ради і там прийнятий", - додав Кузін.

Він зауважив, що, враховуючи вищезгадані процедури щодо розробки клінічних протоколів та реєстрації препаратів, реалізація цього законопроекту може відбутися за півроку-рік після його ухвалення.

28 черв. 2023 14:59

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Політика
0

122

0
Зеленський заявив, що в Україні потрібно легалізувати медичний канабіс

Зеленський наголосив, що Україна має створити найсильнішу в Європі галузь ментальної та фізичної реабілітації


photo1687951220

Президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності легалізації медичного канабісу в Україні.

Про це сказав президент, виступаючи у Верховній Раді.

Глава держави зазначив, що Україна має створити найсильнішу в Європі галузь ментальної та фізичної реабілітації і це стосується як будівництва реабілітаційних центрів так і підготовки відповідних кадрів.

Всі найкращі світові практики, рішення, якими б складними чи незвичними вони не були, мають бути застосовані в Україні, щоб всім українським громадянам не довелось терпіти біль, стрес та травми війни, наголосив Зеленський.

"Зокрема ми маємо нарешті чесно легалізувати для усіх, хто цього потребує, ліки на основі канабісу. Відповідні наукові дослідження та контрольоване українське виробництво", - сказав президент.