17 трав. 2024 16:40
1141
Біль може свідчити про серйозні захворювання.
Причини болю під час статевого акту бувають різними. Портал «Бережи себе» розповів про найпоширеніші та назвав варіанти їх вирішення.
Фахівці зазначають, що одним із найбільш популярних факторів, який може спричинити біль під час сексу в жінок, є сухість піхви. Вона може бути викликана зниженням рівня жіночих статевих гормонів у менопаузі/в разі гінекологічних захворювань або ж недостатніми підготовкою й збудженням перед статевим актом.
Біль також може бути пов’язаний із ендометріозом — станом, коли ендометрій розростається за межі внутрішніх стінок матки. У такому разі жінка може відчувати біль в області тазу. Саме тому, зазначають фахівці, так важливо не ігнорувати цей симптом, адже він може свідчити про інші гінекологічні проблеми, варті уваги.
Інфекційні та запальні захворювання сечостатевої системи. Йдеться про хламідіоз, гонорею та інші інфекції, що передаються статевим шляхом.
Також серед поширених фізіологічних причин болю можуть бути:
Часто серед факторів, які впливають на виникнення больових відчуттів під час або після статевого акту, є емоційні та загалом психологічні чинники. Наприклад, негативний сексуальний досвід або болісні медичні втручання в минулому, проблеми у стосунках з партнером, стрес та інші.
«Пам’ятайте: неприємні відчуття та біль при статевому акті — не норма і обов’язково потребують обстеження», - наголошують у «Бережи себе».
Лікар/ка призначають перелік обстежень індивідуально, залежно від віку та наявності інших симптомів. Не завжди можна визначити причину болю — у таких випадках терапію спрямовують лише на зменшення симптомів.
Лікар/ка може надати такі рекомендації для полегшення болю й дискомфорту:
Терапія, призначена фахівцем/чинею, може включати:
«Диспареунія може значно погіршувати якість життя та стосунки, а також бути симптомом інших захворювань, тож завжди повідомляйте про проблему своєму лікарю або лікарці.
На всі питання лікаря/ки варто відповісти чесно, оскільки це покращить діагностику та пришвидшить вибір ефективного лікування.
Не менш важливо бути уважними до власних відчуттів, не терпіти біль із думкою, що це норма, і своєчасно звертатись по допомогу до кваліфікованих спеціалістів», - наголошують спеціалісти.
Читайте також: Жіночі презервативи: що про них відомо і як правильно користуватися?