Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 30 вересня
+18
$   36.57
  38.74

15 лип. 2022 11:57

Останнє оновлення  
1 берез. 2023 12:23
Здоров'я
0

8

0

Лікар розповів, чи можна робити щеплення дитині раніше, ніж заплановано

Лікар розповів, чи можна робити щеплення дитині раніше, ніж заплановано


Дитячий лікар-інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій пояснює, чи можна робити щеплення дитині раніше, ніж вказано в Національному календарі щеплень.

Про це інформує Центр громадського здоров’я України.

Загалом необхідно дотримуватися Національного календаря щеплень і графік вакцинації дітей за віком. Проте в умовах військової агресії РФ, коли на окупованих територіях є ризик спалаху інфекційних хвороб, обмежений доступ до медичної допомоги та вакцин, можна зробити дитині необхідне щеплення раніше, ніж це передбачено календарем.

Як пояснює Федір Лапій, якщо з тих чи інших причин дитина не може бути вакцинована за віком відповідно до календаря щеплень, дозу вакцини для завершення первинної вакцинації або ревакцинації можна отримати раніше графіка, і вона буде зарахована.

Однак важливо дотримуватися мінімальні інтервали, передбачені наказом МОЗ №595 від 16.09.2011.

Мінімальний інтервал - інтервал, що допускається до введення вакцини проти однієї і тієї ж інфекції з порушенням календаря.

Введення чергової дози вакцини з меншим інтервалом не зараховується. Схему вакцинації можна знайти в інструкції до вакцини.

Наприклад, перша доза вакцини КПК (від кору, паротиту і краснухи) відповідно до календаря щеплень вводиться в 12 місяців, друга доза - в 6 років.

Зараз є ризики для спалаху багатьох інфекційних хвороб, в тому числі й кору. Тому дитина може отримати другу дозу вакцини раніше, але з дотриманням мінімального інтервалу для КПК - не менше 1 місяця.