Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 19 липня
+26
$   41.49
  45.19

15 жовт. 2022 11:30

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:50
Суспільство
0

84

0

Комплекс IRIS-T вже захищає небо на південному фронті

Комплекс IRIS-T вже захищає небо на південному фронті


Комплекс IRIS-T вже захищає небо на південному фронті

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що після масованих ракетних обстрілів росіян по Україні та постійного використання дронів-камікадзе країни Заходу вирішили надати ЗСУ більше систем протиповітряної оборони.

Про це він розповів в ефірі телемарафону.

"Новини гарні. Світ відреагував на те, що відбулося за цей тиждень: масований ракетний удар, безпрецедентна робота нашої протиповітряної оборони, зенітні війська та інші сили оборони відпрацювали так, що дійсно збурили реакцію суспільства. Тих систем, які ми зараз маємо, дуже-дуже мало, ми не можемо таку державу, як Україна, перекрити тими засобами. Сьогодні багато країн зголосилися допомогти цими засобами ППО", – зазначив він.

Ігнат також додав, що будуть потрібні ще зусилля, аби інтегрувати ці ППО до української системи.

"Зрозуміло, що не так просто буде їх інтегрувати в нашу систему, але зрозуміло, що вони зможуть надійти не лише в Повітряні сили, а і у протиповітряну оборону Сухопутних військ, посилити певні напрямки там. Особливо, що стосується роботи проти дронів-камікадзе, які сьогодні заполонили наш простір. Усі засоби, які у нас є, потрібно використовувати, діє проти дронів навіть винищувальна авіація. Будемо збивати усім, чим є, і чекаємо від партнерів нових надходжень", – говорить він.

Також він прокоментував надання Німеччиною комплексу IRIS-Т.

"Що стосується IRIS-Т. Це комплекс тієї модифікації, якої в світі взагалі ще немає. Німеччина поставляє його першим в Україну. Вже ця система працює у Збройних силах десь там на південному напрямку. Очікуємо решту систем, які має поставити нам Німеччина. І скажемо так, Німеччина вже сама має бути зацікавлена в тому, щоб наростити своє виробництво установок, ракет. Дійсно IRIS-Т – хороша система. Вона хоч і не далекобійна, але дуже перспективна. Вона може працювати в одному інформаційному полі, як NASAMS чи Patriot", – говорить речник.

Він також зазначив, що у західних партнерів потрібно просити більше NASAMS

"NASAMS – це вже перевірений комплекс, який має гарний авторитет у світі, на озброєнні у 12-ти країнах, і з ним буде легше щодо його постачань в Україну, тому що він є, ракети до нього є в достатній кількості у США. Треба просити ті країни, у яких є він на озброєнні, допомогти Україні тією кількістю, якою вони можуть, щоб посилити вже існуючу нашу ППО", – зазначив Ігнат.