Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 28 травня
+25
$   40.4
  43.97

8 трав. 2024 10:28

Останнє оновлення  
8 трав. 2024 10:28
Події
0

143

0

Коломойський отримав підозру в організації замовного вбивства

Коломойський отримав підозру в організації замовного вбивства

Виконавців замовного вбиства затримали ще у 2003 році. 


Фото - поліції

Ігорю Коломойського, підозрюваному в легалізації майна, отриманого шахрайським шляхом, повідомили про підозру у вчиненні ще одного злочину, пов’язаного з організацією замовного вбивства.

Національна поліція повідомляє, що у серпні 2003 року у середмісті Феодосії четверо чоловіків жорстоко побили та поранили ножем адвоката. Життя потерпілого вдалось врятувати лікарям. Тоді правоохоронці затримали виконавців замовного вбивства. Тепер поліція встановила беззаперечні докази, що підтверджують особу замовника.

Встановлено, що бізнесмен, який з вересня 2023 року знаходиться під вартою за підозрою у шахрайстві та легалізації майна, отриманого злочинним шляхом, ще у 2003 році замовив вбивство адвоката. Мотив: помста юристові за відмову співпрацювати в незаконній оборудці.

«Бізнесмен мав особистий комерційний інтерес у роботі металургійного заводу, а рішення загальних зборів акціонерів підприємства не дозволяло фігуранту повноцінно реалізувати свій план наживи. Тому він з погрозами звернувся до адвоката юридичної фірми, яка брала участь у загальному зборі акціонерів і готувала юридичну документацію, аби той скасував рішення. У відповідь отримав відмову юриста», - пояснюють в поліції.

Бізнесмен, реалізуючи свої погрози, залучив через свого охоронця чотирьох членів злочинного угрупування для нападу на чоловіка.

Виконавці злочину в серпні 2003 року зустріли адвоката посеред дня на виході з магазину в місті Феодосія Автономної республіки Крим. Нападники нанесли потерпілому удари металевим прутом по голові та ножові поранення у груди, живіт та спину. Завадила зловмисникам добити чоловіка дружина потерпілого, а лікарям вдалося врятувати його життя.

За кілька днів всі четверо виконавців злочину були затримані, а пізніше засуджені до позбавлення волі на строки від 6 до 12 років.

Розслідування встановлення замовника вбивства адвоката було виокремлене в окреме провадження. 8 травня бізнесмену було оголошено про підозру слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

За замах на умисне вбивство, вчинений на замовлення за попередньою змовою групою осіб передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

Також у чотирьох регіонах держави сьогодні проводяться 23 обшуки в рамках цього провадження для збору додаткових доказів.

Коломойський отримав підозру в організації замовного вбивства