Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 30 вересня
+18
$   36.57
  38.74

15 верес. 2023 09:49

Останнє оновлення  
15 верес. 2023 09:49
Події
0

71

0

Ігор Коломойський отримав нову підозру у скоєнні злочину

Ігор Коломойський отримав нову підозру у скоєнні злочину

За даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн.


Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс Генерального прокурора викрили нові факти злочинної діяльності власника великої фінансово-промислової групи Ігоря Коломойського.

За матеріалами СБУ йому повідомлено про додаткову підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом).

За даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн.

Для цього фігурант створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером.

Протягом вказаного періоду члени цього угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні «внески готівки у касу банку», хоча насправді ніяких внесків банк не отримував.

За версією слідства, така «схема» загалом дозволила фігуранту отримати 5,8 млрд грн, що на той період було еквівалентно понад 700 млн дол. США.

Потім ці фейкові «внески» були зараховані на особистий рахунок Коломойського і стали реальними безготівковими коштами.

Щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, віддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.

Наразі досудове розслідування триває.

Проводиться комплекс заходів для встановлення всіх обставин незаконної діяльності та притягнення винних до відповідальності.


2 верес. 2023 21:31

Останнє оновлення  
2 верес. 2023 21:31
Події
0

57

0
Коломойському обрали запобіжний захід

Засідання відбувалось у закритому форматі на прохання адвокатів.


Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід олігархові Ігорю Коломойському — 2 місяці тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави в понад 509 мільйонів гривень. Його підозрюють у шахрайстві та відмиванні коштів.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Засідання відбувалось у закритому форматі на прохання адвокатів. Також Коломойський просив не знімати його ще під час відкритої частини засідання.

Прокурори клопотали про тримання Коломойського під вартою з альтернативою застави, орієнтовної до суми збитків — понад 570 млн гривень.

Перед засіданням олігарх сказав журналістам «Ми Україна», що «не знає, в чому його обвинувачують». Мовляв, з матеріалами підозр ознайомився «дуже швидко, поверхнево», але з тим, що встиг прочитати, не погоджується.