9 лип. 2024 14:25
1414
Хто такі гурт Schmalgauzen?
Гурт Schmalgauzen став феноменом української культури. Хлопці за лічені хвилини продають квитки на свої концерти, а їх композиції мають мільйони прослуховувань на різних музичних платформах. «Шмальгаузен» поєднує музику, театр, фрік-кабаре, шоу та перформанс. І робить це напрочуд талановито.
9 липня 2020 року називають датою народження гурту – власне тоді хлопці дали свій перший концерт. Створили колектив у стінах Університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. Після повномасштабного вторгнення митці перестали виступати російською, а згодом повернулися до шанувальників із новою програмою «ТвійВіль».
Іван Іванович Шмальгаузен – видатний український біолог, проте до гурту він не має жодного стосунку. Неординарна назва колективу виникла спонтанно. Під час навчання в університеті Карпенка-Карого хлопці мали завдання презентувати авторський музичний концерт. Коли відбувалося прослуховування, актор і викладач вишу Андрій Самінін сказав: «Тут має бути якийсь Шмальгаузен!».
Директор гурту Валентин Білоконь в інтерв’ю «Суспільному» розповідав, що для колективу це слово асоціювалося з енергією та драйвом. Воно так сподобалося хлопцям, що узагальнило всю їх творчість.
Виконавці називають себе театрально-музичним ансамблем. Білий грим на їх обличчях одразу ж дає відсилку гурту Dakh Daughters, а манера виконання дещо нагадує ДахуБраху.
Хлопці кажуть, творчість обох колективів знають, слухають, поважають, однак зовсім не намагаються бути схожими на когось.
Влад Михальчук на прізвисько «Дід», зізнається, його завжди манила тема морів та океанів, тому рядки із «ТвійВіль» переплітаються з історією корабля «Кап Аркона».
Колектив також пропонує глядачеві незвичний формат, який отримав назву «Августо і Густав сперечаються з приводу поезії і музики, за творами Вальзера». По суботах виставу «Августо і Густав» можна побачити у київському Будинку кіно. Режисером роботи став акордеоніст Андрій Ширко.
Хлопці зазначають, до війни театр і музика у Schmalgauzen співвідносилися 30 до 70. Тепер чаші урівнялися – 50 на 50. І не дивно, адже всі учасники колективу – дипломовані театрали, що проходили навчання у кращих українських майстрів сцени.
Schmalgauzen концерти характеризує так: «Ми про свободу, музику та театр».
Після того, як Росія вторглася в Україну 24 лютого 2022 року, хлопці, кажуть, перестали виступати російською. Проте весною світ все ж побачив їх російськомовний альбом. За словами «Діда», присвятили його музиканту гурту Артемію «Тюлі» Зеленському, який помер у березні.
Музична лабораторія Schmalgauzen творить різну музику, що «заходить» як слухачам, так і глядачам. Майже всі композиції – це спільні роботи музикантів, проте є й сольні. У березні 2023-го Михайло Матюхін виконав «Портрет», а у червні 2024 з’явилися «Порцелянові очі» від Владислава Михальчука.
Шмальгаузен також розкручує свої нові сингли у TikTok.
Мініальбоми гурту:
Читайте також:
Будинок «Слово»: як Розстріляне відродження увірвалося в музику, кіно і театр
Klavdia Petrivna. Хто вона, українська співачка, що не показує свого обличчя? ГР