Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 06 грудня
--3
$   36.66
  39.65

19 серп. 2022 13:59

Останнє оновлення  
1 берез. 2023 12:23
Світ
0

48

0

Естонія передасть зброю та навчатиме українських воїнів

Естонія передасть зброю та навчатиме українських воїнів


Естонія прийняла рішення щодо наступного пакету допомоги Україні. Він складається з мінометів та протитанкового озброєння.

Про це повідомляє Генштаб.

Крім того, Естонія планує підтримати ініціативу Сполученого Королівства щодо розширення масштабів підготовки військовослужбовців українських сил і відправлення в Україну польового госпіталю у співпраці з Німеччиною.

«Бої в Україні продовжують бути інтенсивними. Хоча все більше і більше західної зброї потрапляє на лінію фронту, наш моральний обов’язок полягає в тому, щоб продовжувати підтримувати Україну. Вони борються за наші спільні цінності, і якщо ми можемо щось надіслати українцям, ми маємо це зробити», – заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

«Окрім озброєння, українські сили попросили додаткову підтримку від союзників у навчанні свого особового складу. Сьогоднішнє рішення уряду означає, що ми також можемо допомогти Україні з цим конкретним проханням про допомогу», – сказав міністр Певкур, за словами якого естонська допомога має прямий вплив на боєздатність українських військових і її дуже високо цінують в Україні.

Окрім зброї та навчання, Естонія планує підтримати медичний потенціал українських військ, передавши Україні другий польовий госпіталь у співпраці з Німеччиною.

Міністр Певкур наголосив, що Захід також має бути готовим до російської інформаційної війни, особливо до поширення повідомлень про втому Заходу та неефективність надання допомоги Україні. «Подібно до того, що вже надана допомога чітко свідчить про те, що ми не втомилися, всі наші союзники підтвердили готовність допомагати українцям у їхній визвольній війні, доки це буде потрібно», – додав Певкур.

Загалом Естонія надала Україні військову допомогу на 250 мільйонів євро, яка включає протитанкові ракети Javelin, гаубиці, протитанкові міни, протитанкові гранатомети, міномети, різне легке озброєння, боєприпаси, транспортні засоби, засоби зв’язку, медичне обладнання та інвентар, засоби індивідуального захисту (шоломи, бронежилети тощо), а також продовольчі пайки військових.