Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 06 грудня
--3
$   36.66
  39.65

18 серп. 2022 14:53

Останнє оновлення  
1 берез. 2023 12:23
Події
0

60

0

«Енергоатом» відповів на погрози росіян зупинити Запорізьку АЕС

«Енергоатом» відповів на погрози росіян зупинити Запорізьку АЕС


У «Енергоатомі» наголосили, що зупинка роботи Запорізької атомної станції окупантами наблизить сценарій радіаційної катастрофи.

Про це повідомляє «Енергоатом»

Через відключення генераторів ЗАЕС від енергосистеми України їх не можна буде використовувати для роботи на власні потреби охолодження палива у разі знеструмлення станції. Це наблизить можливий сценарій радіаційної катастрофи на найбільшій атомній електростанції Європи – Запорізькій АЕС.

Крім того, окупанти втручаються у процес керування атомним об’єктом, що вже становить небезпеку для функціонування ЗАЕС.

Обстрілюючи і саму станцію, і лінії, якими вона з'єднується з енергосистемою України, росіяни хочуть від'єднати ЗАЕС від неї. А після цього – намагатимуться підключити станцію до Криму. Але коли вона не матиме зв'язку з українською енергосистемою, вона перейде в режим блекауту. Це все зробить можливим підключення ЗАЕС до енергосистеми рф.

«Саме так здійснюється ядерний тероризм. І рашисти тероризують та шантажують не лише Україну, а й увесь цивілізований світ, крок за кроком знищуючи можливості захисту ЗАЕС від радіаційної аварії», - йдеться у повідомленні «Енергоатому».

Некомпетентні окупанти керують Запорізькою АЕС за допомогою гранат і автоматів – це справжній ядерний терор.

У «Енергоатомі» зазначають,  що потрібно негайно вивести російські війська з території ЗАЕС і повернути її під повний контроль України. Тільки це зможе гарантувати безпечне функціонування атомного об’єкту.

Як повідомляось раніше, командир російських окупантів погрожує зупинити Запорізьку атомну електростанцію. Загарбники продовжують брехати світові про обстріли ЗАЕС українськими військовими і, користуючись цією брехнею, заявляють: «Може бути розглянуто питання про виведення до «холодного резерву» 5-го та 6-го енергоблоків, що призведе до зупинки станції».